Akdeniz Üniversitesi: Muhittin Böcek’in uyandırılması söz konusu değil

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Muhittin Böcek’in uyandırıldığıyla ilgili açıklamasına Akdeniz Üniversitesi’nden yalanlama geldi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi twitter hesabından yapılan açıklama son 24 saate olumsuz herhangi bir gelişmenin yaşanmadığı ancak klinik seyrin sürdüğü bildirilmişti.

Muhittin Böcek

Koronavirüs’e yakalandıktan sonra akciğer rahatsızlığı geçiren ve hastaneye kaldırılan Muhittin Böcek, son 35 gündür yoğun bakımda tedavi görüyordu. Hayati tehlikesi devam eden Böcek’in bugün ilk kez uyandırıldığı aktarılmıştı.

Koronavirüs’e yakalanmasının ardından önce özel bir hastanede tedavi altına alınan, ardından durumunun ağırlaşması sebebiyle Akdeniz Üniversitesi hastanesine kaldırılan Böcek’in önceki 3 haftada kritik aşamada olduğu bildirilmişti.

Cihaza bağlı olan Böcek’in, “Uyandırıldığı” iddialarının gerçeği yansıtmadığı ve şu an için uyandırılmasının söz konusu olmadığı vurgulandı.

Böcek’in sağlık durumunun geçen haftaya göre çok daha iyi olduğu, farklı olarak sadece ECMO cihazından ayrıldı kaydedildi.

TIKLAYIN: Muhittin Böcek 35 gün sonra uyandırıldı

Haber Merkezi – AA