Akşener: 1 liraya yakın dolar bir kişinin eyvallahıyla gitti ya toptan gitseler ne olur?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifasını sağlayanın partileri olduğunu söyleyerek, “1 liraya yakın dolar bir kişinin eyvallahıyla gitti, ya toptan gitseler ne olur?” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

İYİ Parti Genel Başkan Meral Akşener, Bursa’da bir otelde düzenlenen partisine üye katılım töreninde konuştu. Türkiye’de yanlış giden durumları değiştirmek için partiyi kurduklarını ifade eden Akşener, seçmenlerinin son derece şuurlu, son derece teyakkuz halinde bir seçmen olduğunu söyledi.

‘Seçmenimiz partimize karşı soru işareti edinmiyor’

Onun için ne yapılırsa yapılsın seçmenlerinin, bütün araştırmalarda yüzde 97 ile en partisine sahip çıkan seçmen konumunda olduğunu ifade eden Akşener, “Ne yapılırsa yapılsın, seçmenimiz bize karşı, partimize karşı soru işareti edinmiyor.” dedi.

‘Çarpık düzenin sahiplerine kafa eğmeyiz’

Akşener, “Sandalyelerimiz uğruna, yeniden bir şey olabilelim uğruna, bu çarpık düzenin sahiplerine, değiştirmeyi ilan ettiğimiz, onur sözünü verdiğimiz, bu düzenin sahiplerinin karşısında ne kafa eğeriz ne fikrimiz değişir ne de ayağımız titrer.” şeklinde konuştu.

‘Anketlerde yüzde 14-15 bandına oturduk’

Akşener, kendilerinde bir irade kırılması görüldüğü takdirde seçmenlerinin kendilerinden hesap sorabileceğini söyledi. Yapılan anketlerde yüzde 14-15 bandına oturduklarını belirten Akşener, bunu da teşkilatların başarısı sayesinde yaptıklarını kaydetti.

‘İşte damat gitti bunu sağlayan İYİ Parti’dir’

“İşte damat gitti, bunu sağlayan İYİ Parti’dir.” diyen Akşener, “Ben gidenin arkasından konuşmam. İnsanların suratına söylerim. Ama bunu söylemeden edemeyeceğim, bakın bir bakanın ayrılması, 1 liraya yakın dolar bir kişinin eyvallahıyla gitti, ya toptan gitseler ne olur?” dedi.

Son zamanlarda suni gündemlerin Türkiye’de tutmadığını ifade eden Akşener, “Esnafı konuşma, çiftçiyi konuşma, köylüyü konuşma, işsiz genci konuşma, tenceresini kaynatmakta zorlanan kadını konuşma ne ala memleket. Bizim derdimiz millet.” şeklinde konuştu.

‘Kirazyayla’daki durumu takip ediyoruz’

Madenlere karşı olmadıklarını ancak Yenişehir Kirazlıyayla’daki durumu sıkı bir şekilde takip ettiklerini kaydeden Akşener, oradaki insanların yanında olduğunu dile getirdi.

Konuşmasının ardından Akşener, İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu’nun da katıldığı törende, partiye yeni üye olanlara rozetlerini taktı.

Kaynak: AA