Akşener, Niğde’de esnafı ziyaret etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Allah nasip ederse Türkiye’nin esnafının hiçbirini, hiçbir ilçede elini sıkmadan bırakmamaya ahtım var.” dedi.

Niğde’de eski sanayi sitesi ve kent merkezinde esnafı ziyaret eden Akşener, misafirperverlik için esnafa teşekkür etti.

20 Ocak 2020’den beri gezdiğini, Antalya’dan başladığını, 1,5 yıl sonra bugün Niğde’ye geldiğini, bu süre zarfında 33 il ve 140 ilçe gezdiğini aktaran Akşener, şunları söyledi:

“Allah nasip ederse Türkiye’nin esnafının hiçbirini, hiçbir ilçede elini sıkmadan bırakmamaya ahtım var. Bunu niye yapıyorum? Seçim yok, bir şey yok. Bu hanım neden geziyor sorusu… Uzunca bir zamandır, komşunun komşuya düşman edildiği, aynı apartmanda yaşayan insanların, komşunun tuzuna ihtiyacı olduğu atasözlerinden gelen bizlerin, aynı apartmanın içinde şucu bucu diye ayrıldığı, şuculuk buculuk üzerinden örtme yapıldığı bir süreci sona erdirmek için geziyorum.”

‘Gücünüzün farkına varın’

Velinimetlerinin vatandaş olduğunu vurgulayan Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Nasıl müşteri esnafın velinimeti ise seçmenin velinimet olduğunu unuttuk. Velinimet sizsiziniz. Siyasetçi, ben dahil önünüzde titremeli. Yüksek sesle seçmene konuşulmamalı. 750 milyon dolarları çarpıp, esnafa her şeyi borç olarak veren bir sisteme cesaret edilememeli. Sizden korkmuyorlar. Siyasetçinin sizden korkması lazım. Nasıl korkutacaksınız? Oylarınızla. Diyeceksiniz, ‘sandıkta gereğini yapacağım kardeşim.’ Dolayısıyla gücünüzün farkına varın. İşte yapmaya çalıştığım şey o.”

Ulukışla ilçesine gelen Akşener, ziyarette bulunduğu esnafla sohbet etti.

Akşener, parti otobüsünden vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, yaklaşık 1,5 yıldır il il, ilçe ilçe gezdiğini söyledi.

‘Uzun zamandır esnafı, çiftçiyi, kadını, genci konuşmuyoruz’

Esnafın bu ülkenin bel kemiği olduğunu belirten Akşener, “Sanayicinin, çiftçinin ürettiğini satar, istihdam yaratır. Esnafın sağlıklı, sağlam durmasını o ülkenin yöneticileri sağlamak zorundadır. Uzun bir zamandır biz esnafı, çiftçiyi, kadını, genci, üniversite öğrencisini konuşmuyoruz. Tamamen değerlerimiz üzerinden kavga edilen bir süreçten geçtik.” diye konuştu.

Propaganda yapmadan, partilerini övmeden, iktidarı yermeden, sadece esnafın, çiftçinin, kadının, işsiz gencin derdini dinleyip milletvekili arkadaşlarının Meclis gündemine getirdiğini kaydeden Akşener, şunları söyledi:

“Yüzde 100 olmasa bile başardık. Niye başardık? Artık az da olsa esnaf düşünülüyor. 5 maaşlı danışmaların faş olduğu bir düzende işsiz gencin, çift üniversite bitirmiş babasının dükkanında çalışmak zorunda kalan gencin sesi olmaya devam ettikçe en azından ağalar, ‘Burada ne oluyor?’ diye göz önüne almak zorunda kalıyorlar. Üzerine pandemi geldi kardeşim. Pandemi gelince daha beter bir durum ile karşı karşıya kaldı.”

Akşener, vatandaşlardan oylarını çok kıymetli hale getirmelerini, “Ceketimi assam seçilirim.” diyenleri bu ülkeden göndermelerini istedi.

Kemerhisar beldesinde Belediye Başkanı Ramazan Oya’dan çalışmalarla ilgili bilgi alan Akşener esnafı dolaştı.

Bor ilçesinde de esnaf ziyaretinde bulunan Akşener, nalbur dükkanında esnafın çalan telefonunu açarak müşteriyle konuştu.

AA / NİĞDE