Akşener: Özdağ’a saldırıyla ilgili Süleyman Soylu’yu göreve çağırıyorum

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün Selçuk Özdağ’a yapılan silahlı saldırıyla ilgili olarak İçişleri Bakanı Soylu’yu göreve çağırdı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün İstanbul, Bayrampaşa’da esnaf ziyaretleri yaptı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün İstanbul, Bayrampaşa’da esnaf ziyaretleri yaptı.

Ziyareti sırasında kendisini takip eden basın mensuplarına açıklama yapan ve gazetecilerin sorularını cevaplandıran Akşener, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yapılan saldırıyı kınadığını belirterek kendisine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Özdağ’a yapılan saldırı konusunda Süleyman Soylu’yu göreve çağıran Akşener, saldırganların derhal yakalanması ve haklarında hukuki işlem başlatılmasını isteyerek, “Bu tür saldırganların yaptığı yanına kar kalıyor Türkiye’de. Benim evim basıldı saldırganların tümü berat etti. Sayın Selçuk Özdağ konusunda bunların yaşanmamasını temenni ediyorum” dedi.  

‘Biz her kararı ortaklaşa alıyoruz’  

Akşener, “Mahkemenin iptal kararından sonra Ümit Özdağ hakkında yeniden bir süreç başlatılacak mı?” sorusuna “Henüz hiçbir arkadaşımla ne olup ne olmayacağına dair bir konuşmam olmadı, şu olacak diye bir kanaat yürütmem mümkün değil. Biz her kararı ortaklaşa alıyoruz partimiz olarak, o yüzden bir şey söylemem mümkün değil” açıklamasını yaptı.

Akşener, Cumhurbaşkanı’nın aşı konusunda siyasilere yaptığı çağrıya ilişkin açıklamasında “Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Beyefendi bütün genel başkanlar, tanınmış siyasetçiler gibi beni de aradı. Ben de bugün aşı oldum. Tereddütleri olan insanımız açısından örnek olmak açısından aşı oldum, dolayısıyla herkese tavsiye ediyorum aşı olmayı” dedi. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener “Sizin de basın mensuplarının, esnafların yanında çalışan insanların hepsi çalışmak zorunda kalan bu insanların da zorunlu aşılanma konusuna iktidarın dikkat etmesini istiyorum ve bunu talep ediyorum.”

Belediyelerde CHP-İYİ Parti gerilimi: Genel Merkez’in açıklamasına bakarız

Bir gazetecinin; “Çanakkale ve Bolu CHP’li belediye başkanları ile Meclis Üyeleriniz arasında bir anlaşmazlık söz konusu, CHP’li Belediye Başkanı’nın ‘Siz eş başkanlık istiyorsunuz ama o bizde olmaz’ sözleri var, Millet İttifakında Belediye Meclis Üyeleri arasında bir sorun mu yaşanıyor?” sorusuna Akşener, “Millet İttifakı çerçevesinde CHP’den seçilmiş Belediye Başkanlarının sözlerine ve tavırlarına dair Genel Merkez’den yapılan açıklamalar var. O açıklamalar üzerinden hadiseye bakıyoruz” yanıtını verdi.   

‘Çalışan, toplu taşıma kullanan herkes aşılansın’

Aşı konusuna tekrar değinen Akşener, “İktidardan talebimiz şudur, özellikle sizin gibiler bu tarz çalışanlar, esnafların yanında çalışanlar, genellikle toplu taşıma aracını kullanıyorsunuz. 65 yaş üzerine yapılacak aşı ancak bu zorunluluk içerisine sizin de basın mensuplarının, esnafların yanında çalışan insanların hepsi çalışmak zorunda kalan bu insanların da zorunlu aşılanma konusuna iktidarın dikkat etmesini istiyorum ve bunu talep ediyorum.”

Yeni1Mecra