Amberin Zaman’ın annesi hayatını kaybetti

Yaşamını yitiren annesinin cenazesine hakkındaki soruşturmalardan kaynaklı yurt dışında olduğu için katılamayan Gazeteci Amberin Zaman, tepkisini  “Allah ıslah etsin sizleri. Anneme sarılmak, koklamak ve uğurlamak istiyordum” sözleriyle gösterdi. 

Al-Monitor’de yazan Gazeteci Amberin Zaman’ın annesi Vasfiye Kalmuk hayatını kaybetti. Mesleki faaliyetlerinden dolayı hakkında açılan soruşturmalar sebebiyle son birkaç yıldır yurt dışında yaşamak zorunda bırakılan Zaman, annesinin cenazesine katılamadı. 

Zaman, bu duruma dair üzüntüsünü ve tepkisini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla dile getirdi:  

“Sürekli Allah ağızına alıp sürekli büyük günahlar işleyen sizler, bir gün vicdanınızla baş başa kalacaksınız. Kaldıysa vicdan tabii Allah sizleri ıslah etsin. Yasattığınız zulümler, kararttığınız hayatlar, Allah sizleri afetsin. Kulların affetmesi çok zor. Annemi kaybettim bir kaç saat önce. Söyleyecek o kadar çok şey var ki. Benim mağduriyetim bir hiç yaşanan onca acı ve zulüm karşılığında. Allah Büyük. Sizler ise zavallısınız. Zavallı. Allah ıslah etsin sizleri. Anneme sarılmak, koklamak ve uğurlamak istiyordum..Coğrafyamızın insanları, bir kez daha ne kadar içten ne kadar şefkatli olduğunuza tanık oldum.”