Avrupa ülkeleri İngiltere ile hava yolu ulaşımını durduruyor

Yeni tip koronavirüsün daha bulaşıcı bir türünün ortaya çıktığı İngiltere’ye hava ulaşımı bir dizi ülke tarafından durduruluyor.

İngiltere’de Covid-19’un daha hızlı yayılan yeni bir türünün bulunması nedeniyle bir dizi ülke hava ulaşımını durduruyor

İngiltere ile hava ulaşımını durduran ülkeler arasında Almanya, Avusturya, İtalya, Belçika ve İsrail de var.

İngiltere’nin güneydoğusunda Kovid-19’un daha hızlı yayılan yeni türü tespit edilmişti.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve bir grup bilim insanı tarafından yapılan açıklamada, ülkede keşfedilen yeni türün yüzde 70 daha bulaşıcı olduğu bildirilmişti.

Almanya: İngiltere’ye hava yolu ulaşımını bu gece durduracak

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) daha bulaşıcı yeni bir türü ortaya çıkan İngiltere ile hava yolu ulaşımını gece yarısından itibaren durduracaklarını belirtti.

Spahn, ARD televizyonuna yaptığı açıklamada, “Gece yarısından itibaren İngiltere’den gelecek tüm uçuşlar yasaklandı. Yarın İngiltere ve Güney Afrika’dan girişleri bir düzenleme ile kısıtlayacağız.” ifadesini kullandı.

Avusturya: İngiltere’den bütün uçuşlar durdurulacak

Avusturya Dışişleri Bakanlığı, İngiltere’de tespit edilen yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) daha hızlı yayıldığı belirtilen mutasyonunun tespit edilmesinin ardından bu ülkeden gelecek uçak seferlerinin yasaklanacağını duyurdu. 

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İngiltere’de ortaya çıkan mutasyona uğramış Kovid-19 türünün ülkeye girmesini ölmek ve bu tehlikeden halkı korumak için bu ülkeden gelen bütün uçuşların durdurulacağını bildirdi.

İsrail: İngiltere’nin yanı sıra Danimarka ve Güney Afrika’dan ülkeye girişleri yasaklandı

Avrupa ülkelerinin yanı sıra İsrail, İngiltere’den gelecek yabancıların ülkeye girişini yasakladı.

İsrail yönetimi, İngiltere’de yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) daha hızlı yayıldığı belirtilen mutasyonunun tespit edilmesi nedeniyle İngiltere, Danimarka ve Güney Afrika’dan gelecek yabancıların ülkeye girişini yasakladı.

Kaynak: AA