Avukat Mehtap Sert: Can güvenliğim yok

Avukat Mehtap Sert, müvekkilinin boşanma aşamasında olduğu Mustafa B. tarafından tehdit edilmesi üzerine suç duyurusunda bulundu.

Avukat Ercan, İnfaz Yasasıyla tahliye edilen Mustafa B.’nin Sert’in bürosuna gelerek, “Kadın hareketinin senin arkadan olması; seni kurtarmaz.” tehdidinde de bulunduğunu söyledi.

Avukat Mehtap Sert

İskenderun’da yaşayan avukat Mehtap Sert, boşanma aşamasında olan müvekkili Funda B.’nin boşanma aşamasında olduğu Mustafa B. tarafından ölümle tehdit edildiğini belirtti. Sert, dün yaptığı şikayet üzerine İskenderun 1. Aile Mahkemesi, Mustafa B. hakkında 30 gün uzaklaştırma kararı verdi.

Sert, bugün yeniden tehdit edilmesi üzerine İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu belirterek, tehditlere ilişkin soruşturma başlatıldığını söyledi. 

‘Kasten öldürme’ suçundan tahliye edilmiş

“Kasten öldürme” suçundan tutuklu bulunan Mustafa B.’nin İnfaz Yasası ile cezaevinden tahliye edildiğini ifade eden Sert, Mustafa B.’nin kendisine “Avukat, benden ve benim karım ile olan davamdan uzak dur. Elini ayağını bu işten çek git. Kendi çoluk çocuğuna bak. Yanlış ata oynama benden vazgeç sana bu son uyarım” şeklinde tehdit mesajı attığını söyledi. 

Son bir aydır tehditleri sürdüğü için Mustafa B. hakkında şikayetçi olduğunu belirten Sert, can güvenliğinin olmadığı kaydetti. 

‘Kadın hareketi seni kurtarmaz’ tehdidi

Mustafa B.’nin avukat Sert’i bürosuna gelerek tehditte bulunduğuna tanıklık eden avukat Nevzat Ercan da, Mustafa B.’nin “Kadın hareketinin senin arkadan olması; seni kurtarmaz. Bilmediğin şeyler var, uzak dur bu dosyadan” tehditlerinde bulunduğunu aktardı.

Ercan, “Sürekli olarak avukat Mehtap Sert’i telefonla arayarak, tehditler savuruyordu. Şu anda hem uzaklaştırma kararı aldırdık hem de suç duyurusunda bulunduk. İnfaz Yasası’yla dışarıya salıverilen bu kişilerin; tehditleri bize kaygılandırıyor. Şahsın cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.

MA – HATAY