AYM kararıyla tahliye edilen hasta mahpus Turan hastaneden taburcu oldu

Tahliye edildikten sonra Metris Cezaevi’nden hastaneye kaldırılan boynundan aşağısı felçli ve ağır kalp hastası Abdullah Turan’ın, hastaneden çıkışı verildi

Boynundan aşağı felçli ve ağır kalp hastası Abdullah Turan, ancak AYM kararıyla tahliye olabildi

Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) kararı sonrası Bakırköy İnfaz Savcılığı tarafından ceza ertelemesi kararı verilerek tahliye edilen boynundan aşağısı felçli ve ağır kalp hastası Abdullah Turan, Metris 2 No’lu R Tipi Kapalı Cezaevi’nden ambulans ile Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne götürülmüştü. Hastanede yapılan tetkiklerin ardından Turan’ın çıkışı verildi.

‘Enfeksiyon nedeniyle ameliyat olamayacağım’

Konuya ilişkin ulaştığımız Turan, mesanesinde bulunan kitle nedeniyle ameliyat olması gerektiğini ancak bir süredir kaptığı enfeksiyon nedeniyle ameliyat olamadığını ifade ederek, doktorların enfeksiyonun son bulmadığı, bunun için ameliyat yapamayacaklarını ve bu nedenle hastanede yatırılmasının gerekli olmadığını söylediklerini aktardı. Turan, enfeksiyon ilacı verilerek çıkışının verildiğini kaydetti.

‘Pandemi nedeniyle hastane kalabalık, yer yok’

Baba Mehmet Zahit Turan ise, doktorların kendilerine zaten pandemi salgını nedeniyle hastanenin kalabalık olduğunu ve yer olmadığını, bu nedenle hastane yatışı yapmalarının gerekli olmadığını ifade ettiklerini aktararak, oğlunun taburcu edildiğini söyledi.

Turan, oğlunu tedavi etmek üzere Diyarbakır’a gideceklerini belirtti.

MA