Şenyaşar ailesinin ‘adalet’ nöbeti 162. gününde

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar, Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde başlattıkları “adalet” nöbetini 162. gününde de sürdürüyor.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın “adalet” mücadelesi sürüyor.

Sabah erken saatlerde Şanlıurfa Adalet Sarayı önüne gelen Emine ve Ferit Şenyaşar, “adalet” nöbetlerine 162. gününde de devam ediyor. Nöbet eyeminde, “14.06.2018 tarihinde Suruç Devlet Hastanesinin içinde baba ve 2 oğlu katledildi. 3 yıldır tek tutuklu yok! üstünlerin hukuku son bulsun. Herkes İçin Adalet” yazılı pankart bırakıldı. Şenyaşar ailesi, yolu adliyeye düşenlere maruz kaldıkları katliama dair verdikleri adalet mücadelesini anlatıyor.

Şenyaşar ailesinin sosyal medya hesabı Twitterdan #SenyasarAilesiİcinAdalet etiketi ile yapılan paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

“Eşi ve iki evladı hastanede katledilen annenin adalet talebine karşı yetkililer deve kuşu misali olmuş. Başınızı kuma gömerek gerçeklerden, sorumluluktan kaçamazsınız!”

Kaynak: MA