Babacan’dan Bahçeli’ye: Söze gelince yerli-milli / Bundan hiç utanmıyorlar mı?

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Erzurum 1. olağa kongresinde bazı açıklamalarda bulundu.

Ali Babacan

Babacan, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ‘askıda ekmek’ kampanyasını eleştirerek ‘demokrasiyi, hukuku askıya alırsanız, ekmeği de askıya almak zorunda kalırsınız’ dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1. Olağan Erzurum İl Kongresi’nde konuştu.

Konuşmasında basın özgürlüğü, parlamenter demokrasi, yoksulluk sorunu ve KHK’lere de değinen Babacan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başlattığı ‘askıda ekmek’ kampanyasıyla ilgili, “Milliyetçilik askıya ekmek koymak değildir” ifadelerini kullandı.

OHAL bahanesiyle KHK zulmü

OHAL başladığı günden itibaren çııkartılan KHK’ler ile 100 binlerce insanın işten çıkarılmasına değinen Babacan şunları ifade etti:

“Son 4 senede bu ülkede OHAL bahane edilerek bir KHK zulmü uygulanıyor. Bağımsız ve tarafsız yargı kararı olmadan tam 125 bin 678 vatandaşımızın işine son verildi. OHAL KHK’ları ile hukuku yok sayarak, herkesin ismini tek tek bir kararnameye yazdılar, herkesi bir sepete attılar, işlerine, aşlarına son verdiler. KHK ile işine son verilen vatandaşlarımızın büyük bir kısmı yargı tarafından aklandı. Ama işlerine geri dönemediler. Özel sektör de çekindiği için işe almadı.”

Haber Merkezi