Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne vekaleten atama

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne vekaleten rektör yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Naci İnci atandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Boğaziçi Üniversitesine Rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu, 6 ay sonra yine Erdoğan’ın kararıyla görevden alındı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; görevden alınan Mehmet Bulu’nun yerine vekaleten Boğaziçi Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Naci İnci görevlendirildi.

YÖK, rektör adaylığı için ilana çıktı

Ayrıca YÖK, Boğaziçi Üniversitesi için rektör adaylığı başvuru ilanı yayınladı. Buna göre, rektör adayları için belirlenen şartları taşıyanlar, bugünden itibaren 2 Ağustos Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar YÖK’e başvurabilecek. Başvurular, posta veya “rektoraday@yok.gov.tr” adresine elektronik posta yoluyla yapılabilecek.

Prof. Dr. Mehmet Naci İnci kimdir?

1994’te Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümünde yardımcı doçent olan İnci, 1996’da doçentliğe yükseltildi. İnci, 2005’te Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümüne profesör oldu ve 2014–2018 döneminde bölüm başkanlığı yaptı. Melih Bulu’nun atanmasının ardından rektör yardımcılığına getirilen İnci, 29 Mayıs’ta kendisini vekaleten Fen Bilimleri Enstitüsü müdürü olarak görevlendirdi.

Kaynak: AA