Çanakkale’de 4’ü askeri personel 5 kişinin bulunduğu tekne battı

Çanakkale’nin Gökçeada açıklarında içinde 4 askeri personel ile Türkiye off-road şampiyonlarından Kenan Çarpışantürk’ün bulunduğu tekne alabora oldu.

Çarpışantürk’ün cansız bedenine ulaşılırken, kayıp 2 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.

Alınan bilgiye göre, Çanakkale’nin Gökçeada İlçesi’nde Laz Koyu açıklarında fiber tekne battı. Batan tekneden kıyıya yüzerek çıkanların uzman erbaşlar Şener Altay ile Mehmet Çelik olduğu tespit edildi. Cansız bedenine ulaşılan kişinin ise tekne sahibi Türkiye off-road şampiyonlarından Kenan Çarpışantürk olduğu belirlendi.

Teğmen ve Başçavuş için çalışmalar sürüyor

Kayıp olan Gökçeada İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Musa Bulut ile Trafik Tim Komutanı Kıdemli Başçavuş Fatih Toykuyu’yu arama çalışmaları ise devam ediyor. Öte yandan Çanakkale’den Gökçeada’daki çalışmalara katılmak üzere çok sayıda dalgıç polis ekibi ile jandarma, sahil güvenlik ve sağlık ekibi de “Gökçeada-1” gemisiyle getirildi.

‘Balık tutmak maksadıyla denize açıldılar’

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, gazetecilere olaya ilişkin açıklama yaptı. Bölgedeki arama çalışmalarının sürdüğünü belirten Çetin, şunları kaydetti:

“Dört askeri personelimiz ile Gökçeada’da Şahinkaya köyünde bir otel sahibi ve aynı zamanda ülkemizin off-road şampiyonlarından Kenan Çarpışantürk ile birlikte balık tutmak maksadıyla denize açıldıkları teknenin alabora olması sonucu üzücü bir olay ile karşı karşıya kaldık. Olay ilk vuku bulduğu andan itibaren Çanakkale Valimiz İlhami Aktaş, Gökçeada Kaymakamımız Serhat Doğan ve devletimiz bütün güçleriyle birlikte arama ve kurtarma çalışmalarına başladı.”

AA – ÇANAKKALE