CHP Ekonomi Masası heyeti, Hatay’da iş dünyası temsilcileriyle buluştu

Aralarında genel başkan yardımcıları, milletvekilleri ve Parti Meclisi (PM) üyeleri bulunan CHP Ekonomi Masası heyeti, Hatay’da iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi.

CHP Ekonomi Masası heyeti, “CHP Ekonomi Otobüsü” adı verilen üzeri giydirilmiş otobüsle Hatay’a geldi. Heyette yer alan Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Sekreter Selin Sayek Böke, genel başkan yardımcıları Ahmet Akın, Fethi Açıkel ve Veli Ağbaba ile bazı milletvekilleri, CHP İl Başkanlığını ziyaret etti.

‘Erken seçime hazırız’

Öztrak, burada yaptığı konuşmada, her gün sahada olacaklarını söyledi. Milletin erken seçim istediğini belirten Öztrak, şunları  kaydetti:

“Millet, artık ‘Bir an önce önüme sandık gelsin’ diye bekliyor. Biz daha geçen seçimin yapıldığının ertesi sabahı örgütlerimizle, genel merkezimizle seçime hazırdık. Erken seçime hazırız. Millet ‘sırtımdaki yükü daha fazla arttırmasınlar’ diye erken seçim istiyor, notlarını veriyor.”

‘Türkiye uzunca bir süredir buhranda’

Heyet daha sonra, Antakya Ticaret ve Sanayi Odasında (ATSO) iş insanlarıyla toplantı yaptı. Öztrak, buradaki sunumunda, Türkiye’nin ekonomi yönetimini eleştirerek ülkenin uzunca bir süredir buhranda olduğunu söyledi. Hukuk devleti ve demokrasi, üreten Türkiye, güçlü sosyal devlet ve sürdürülebilirliği kapsayan 4 ayaklı stratejiyle Türk ekonomisinin düzelebileceğini belirten Öztrak, şunları ifade etti:

“Türkiye’nin içine düşürüldüğü bu sıkıntıdan çıkabilmesi için yeni kurallara, yeni kurumlara ve yeni kadrolara ihtiyacı var. Biz de kadrolarımızla bugün buraya bir kısmını getirdiğimiz arkadaşlarımızla ‘ülkenin meselelerini çözmeye talibiz’ diyoruz. Bizim yaklaşımımız, ‘Bu 4 ayaklı strateji olmadan bu ülke bu krizden, sıkıntıdan çıkmaz’ diyoruz.”

Öztrak’ın konuşmasının ardından toplantı basına kapalı devam etti.

AA – HATAY