CHP’den Ceren Özdemir’in ailesine ziyaret

HABER MERKEZİ – CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun beraberindeki heyetle, Ordu’nun Altınordu ilçesinde katledilen Ceren Özdemir’in ailesini ziyaret ederek taziye dileklerini iletti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun beraberindeki heyetle, Ceren Özdemir’in babası Yılmaz Özdemir ve anne Güfer Özdemir’e taziye ziyaretinde bulundu.  AA’nın geçtiği bilgiye göre; Torun, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın yaşanmasının kendilerini olduğu gibi tüm Türkiye’yi çok üzdüğünü ifade ederek, “Aslında Türkiye kaybetti. Görülüyor ki hukuk sistemimizde de eksiklikler var. Bu sürecin yönetilmesinde de bazı eksiklikler var. Umarım bundan sonra böyle acı olayları yaşamayız.” dedi.

Olayla ilgili gerekli çalışmalara bugün itibariyle başladıklarını belirten Torun, “Sabah yetkililerden bilgi aldık. Bu konuyu çok yakından takip edeceğiz. Konuya dahil olacağız. Ama şunu söyleyebilirim; bir yandan kadın cinayeti olması, bir yandan böyle bir adi saldırının olması hepimizi çok üzdü. Yarın Ankara’da bununla ilgili bir protesto yürüyüşü hazırlığı var.  Biz onu unutmayacağız, unutturmayacağız. Sayın genel başkanımızın da bu yönde bir talimatı var.” dedi.

Bir gazetecinin “Meclis’te bununla ilgili ne gibi adımlar atılabilir” sorusu üzerine Torun, “Yargı sistemindeki infaz sisteminde bazı eksik ve hatalar var. Bu da görülmüş oldu. Mutlaka bu eksikliklerin giderilmesi için konunun takipçisi olacağız. Tekrar böyle bir olayın yaşanmaması için de gerekli olan tedbirlerin alınması adına bu konuyu dikkat çekeceğiz.” dedi. 

Baba Yılmaz Özdemir ise, “Bu problemi büyüklerimiz çözecek.” diyerek şunları söyledi: “Biz devletin koruması altındayız, bizi de koruyacak, çocuklarımızı da koruyacak. Bu vatan hepimizin vatanı. O çocuğumuzu yetiştirmek için bu hale getirmek için 35 senedir garsonluk yapıyorum. Bize düşen vatana millete faydalı çocuklar yetiştirmek. Ben de onu yaptım zaten. Başka da elimden bir şey gelmez.”