Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘evimize ekmek götüremiyoruz’ diyen esnafa: Çok abartılı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya’da “İşsiziz. Eve ekmek götüremiyoruz” diyen esnafa “Bu bana biraz abartılı geldi. Çok çok çok abartılı geldi” diyerek “keyif çayı” verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, sosyal medya hesabı twitterdan dün toplu açılış töreni için Malatya’ya giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir esnafla diyaloğunun yer aldığı görüntüleri paylaştı. Ağbaba, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Bu görüntüler bugün Malatya’da çekildi! Minibüsçüler ve servisçiler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dertlerini anlatıyor. Esnaf: ‘Evimize ekmek götüremiyoruz!’ Erdoğan: ‘Bu laf bana abartı geldi. Al bu keyif çayını iç.’ 1789 Fransa’sından 2020 Türkiye’sine ‘Ekmek bulamıyorsan pasta ye’ diyen Maria Antoinette’den ‘Ekmek bulamıyorsan keyif çayı iç’ diyen Erdoğan’a..

Erdoğan’dan ‘işsizim’ diyen esnafa ‘keyif çayı’

Ağbaba’nın paylaştığı görüntülerde bir esnaf Erdoğan’a “İşsiziz. Evimize ekmek götüremiyoruz.” dedi. Buna karşılık Erdoğan esnafa, “Bu biraz bana abartılı geldi. Çok çok çok abartılı geldi bana. Eve ekmek götüremiyorum dediğin zaman” yanıtını verdi. Erdoğan, daha sonra sorunlarını dile getirmeye çalışan esnafa çay atarak, “Keyif çayı çayı iç” dedi.