Davutoğlu: Türkiye’nin çözülmeyecek sorunu yoktur

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, “Türkiye’nin çözülmeyecek sorunu yoktur, sorunları çözemeyen bir iktidar vardır. Onlar sorun çıkaracak, biz ülke sorunlarının çözümü için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanan basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında rakamların yeniden artma eğiliminde olduğunu belirten Davutoğlu, bu alanda şubat ayında başka bir zirve görülebileceğini, aşılama konusunda da geri kalındığına dikkat çekti.

‘Yoksulluk oranı yüzde 21’ye çıktı’

Türkiye’nin gündeminin “gelir adaletsizliği, yoksulluk, zamlar ve hayat pahalılığı” olduğunu vurgulayan Davutoğlu, bu dönemde Türkiye’de yoksulluk oranının yüzde 21’e, çalışan yoksulların oranının yüzde 14,4’e çıktığını, son iki yılda kepenk kapatan esnaf sayısının da 215 bine ulaştığını dile getirdi.

‘Türkiye yüksek enflasyon ve faiz girdabı içinde’

Türkiye’nin, “yüksek enflasyon ve faiz girdabı” içine girdiğine, kişi başına düşen gelirin ise yüzde 30 azaldığına işaret eden Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bütün bunlara ‘dur’ demek için yeni demokrasi diline, adalet diline ihtiyaç var. Bütün bunlara ‘dur’ demek için liyakate, ciddiyete ve ahlaka inanan insanlara ihtiyacımız var.  Biz, milletimize inanıyoruz, yaşananları yakinen takip ettiğini ve not aldığını biliyoruz. Gelecek Partisi, milletimizin sabrının ülkemiz için teminat, basiretinin de vazgeçilmez bir kıymet olduğunu biliyor. Onun için biz de milletimizin sabrına güveniyoruz, basiretine inanıyoruz.”

Bu zor günlerden elbette bir çıkış olduğunu ifade eden Davutoğlu, “Türkiye’nin çözülmeyecek sorunu yoktur, sorunları çözemeyen bir iktidar vardır. Onlar sorun çıkaracak, biz ise ülke sorunlarının çözümü için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

AA – ANKARA