Dersim’de Uzunçayır Baraj Gölü’nde cenaze bulundu

Üniversite öğrencisi Gülistan Doku’yu ve eğitim sırasında devrilen bottan Munzur Çayı’na düşen uzman çavuşu arama çalışmaları sırasında bir kadın cenazesi bulundu.

Cenazenin kimlik tespit çalışmaları sürüyor.

Dersim’de bir süre önce kaybolan üniversite öğrencisi Gülistan Doku ve eğitim sırasında devrilen bottan Munzur Çayı’na düşerek kaybolan uzman çavuş Yılmaz Güneş’in bulunması için ekiplerce başlatılan çalışmalar sürüyor.

Anadolu Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre; Çalışmalar sırasında askeri bir helikopter ile Munzur Çayı’nın da su sağladığı Uzunçayır Baraj Gölü üzerinde bir kadın cenazesine rastlandı. Ekiplerin cenazenin kimlik tespitine yönelik çalışmaları sürüyor.

Gülistan Doku

Doku’dan 3 ayı aşkındır haber alınamıyor

Dersim’de üniversitede okuyan kızları Gülistan Doku’dan 5 Ocak’ta haber alamayan ailesi, memleketleri Diyarbakır’dan gelerek 6 Ocak’ta İl Emniyet Müdürlüğüne kayıp başvurusunda bulunmuştu. Doku’nun arkadaşlarıyla görüşen ve cep telefonu sinyallerini izleyen ekipler, arama çalışması başlatmıştı. Ekiplerin baraj gölünde yaptığı aramalardan da şu ana kadar sonuç alınamamıştı. Doku’nun bulunması için aylardır bir çok etkinlikte ve sosyal medyada “Gülistan Doku Nerede?” kampanyaları düzenleniyor.

Uzman çavuş bottan suya düşüp akıntıya kapılmıştı

Dersim’de 17 Mart’ta JAK timlerinin Munzur Çayı’nın Anafatma mevkisindeki görev öncesi yaptığı tatbikat sırasında botun devrilmesi sonucu suya düşen arama kurtarma timindeki 4 askeri personelden 3’ü kendi imkanlarıyla kurtulmuştu. Jandarma Uzman Çavuş Yılmaz Güneş akıntıya kapılarak kaybolmuştu.

Ekipler, Munzur Çayı kıyısında yaptıkları aramada 2 rafting küreği bulmuştu.