Herhangi bir soruşturması bulunmayan Doç. Dr. Özpek’in görevine son verildi.

Doç. Dr. Burak Bilgehan Özpek, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’ndeki görevine son verildi. Karar üniversitenin rektörü Güven Sak imzası ile Özpek’e iletildi.

Doç. Dr. Burak Bilgehan Özpek Türkiye-ABD ilişkilerini ve Suriye’yi 14 Kasım 2019’da Yeni1mecra’dan Altan Sancar’a konuşmuştu.

Doç. Dr. Burak Bilgehan Özpek, twitter hesabından üniversitedeki görevinden uzaklaştırıldığını duyurdu. Özpek, “TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’ndeki görevime, 28 Şubat 2020 tarihinde, üniversite rektörü Güven Sak’ın imzasıyla son verilmiştir. Bu işlem için herhangi bir gerekçe gösterilmemiş, soruşturma yürütülmemiş, savunmam alınmamıştır” dedi.

Hakkında herhangi bir soruşturma yok

Özpek, açıklamasının devamında, “Türkiye Cumhuriyeti kanunlarının hilafına bir eylemim yoktur, olmamıştır. Hakkımda bir kovuşturma veya savcılık soruşturması yoktur, olmamıştır. Yüz kızartıcı bir eylemim yoktur, olmamıştır. Akademik çalışmalarım üniversite kriterleri açısından tatmin edicidir” dedi ve buna ilişkin CV’sini ekledi. Özpek şöyle devam etti:

Doç. Dr. Burak Bilgehan Özpek

“TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ülkenin en iyi, en umut vadeden üniversitelerinden birisidir. Birçok çalışkan akademisyen, başarılı mezun ve pırıl pırıl öğrencinin mensubu olduğu, mütevelli heyetinin üzerine titrediği bir kurumdur. Benim üniversitemdir ve hep öyle kalacaktır.

Umuyorum ki, üniversitemizin akademik kimliğine ve kalitesine halel getirebilecek, öğrencilerimizin diplomalarının değerini etkileyebilecek bu münferit ve keyfi karar bir şekilde ya Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri ya da mütevelli heyeti tarafından temyiz edilir.”