Erdoğan’la birlikte aşı olan AKP MKYK üyelerinden yalnızca 4’ü 65 yaşın üzerinde

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Ankara Şehir Hastanesi’nde aşı olan AKP MKYK üyelerinden yalnızca 4 kişinin 65 yaşın üstünde olduğu anlaşıldı.

Erdoğan, AKP MKYK üyelerinin de kendisiyle beraber Covid-19 aşısı yaptırdığını bildirdi.

Birgün’ün haberine göre, 51 üyeli AKP MKYK’da aşıda öncelik sırasında yer alan 65 yaş üzeri yalnızca 4 kişi bulunuyor. MKYK üyelerinden 5 kişinin de Tıp ve Eczacılık Fakültesi mezunu olduğu görüldü.

Aşılanma süreci adaletli ve şeffaf olacaktı!

Oysa Sağlık Bakanı Fahrettin Koca öncelikli olarak sağlık çalışanlarının ve ardından 65 yaş üzerindekilerle kronik hastalığı olanların aşılanacağını açıklamıştı.

Koca, dün yaptığı açıklamada da aşılama sürecinin “adaletli ve şeffaf” yürütüleceğini iddia etmişti.

Erdoğan: Siyasi liderler aşı kampanyasını desteklemeli

Aşı uygulanmasının ardından konuşan Erdoğan; “Başarıyla devam eden aşı programımız dahilinde şu ana kadar 254 bin sağlık çalışanımız ilk doz aşılarını oldu. Ben de onlara katılarak aşılandım. İnşallah çok kısa süre içinde tüm vatandaşlarımızı aşılamayı hedefliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. 25-30 milyon doz daha aşı gelecek. Şu anda bunlar Çin aşısı ama bunun yanında Almanya’yla olan irtibatımız da var. Başta siyasi liderler olmak üzere bunun yanında tüm milletvekillerimiz olmak üzere bu kampanyayı güçlü kılma noktasında onların da belirlenen aşılanma noktalarında bu aşıyı teşvik ederse isabetli olacağını düşünüyorum” dedi.

CoronaVac’a ‘Acil Kullanım Onayı’ verildi

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, dün analizleri tamamlanan CoronaVac aşısı için “Acil Kullanım Onayı” vermişti.

Acil Kullanım Onayı verilmesinin ardından ilk CoronaVac aşısı, Ankara Şehir Hastanesi’nde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yapılmıştı.

Koca’nın ardından Bilim Kurulu üyeleri de aşı olmuştu.

CoronaVac aşısı, dün alınan ‘acil kullanım onayı’ kararı ardından bugün sağlık çalışanlarına yapılmaya başlanmıştı.

AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu