Ezgi Mola: Yalnız olmadığımı hissetmek çok güzel

Musa Orhan’ın tutuklanmamasına tepki gösterdiği mesaj nedeniyle hakkında dava açılan sanatçı Ezgi Mola, kendisine destek gösterenlere “Yalnız olmadığımı hissetmek çok güzel canlar” diyerek teşekkür etti.

Batman’da yaşayan İpek Er’e tecavüz ederek intihara sürüklemek suçundan tutuksuz yargılanan eski uzman çavuş Musa Orhan’ın tutuklanmamasına tepki gösterenler arasında sanatçı Ezgi Mola da yer almıştı. Mola, 20 Ağustos 2020 tarihinde sosyal medya hesabından paylaştığı mesajla Musa Orhan’ın tutuklanmamasına tepki göstermişti.

Mola’nın hapsi istendi

Musa Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Mola’nın paylaştığı mesajı gerekçe göstererek Ankara Cumhuriyet Başsavcılğı’na suç duyurusunda bulundu. Savcılığın, Mola hakkında “sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret”, “hakaret” iddiasıyla hazırladığı iddianame Ankara 31. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Mola, hakkında 2 yıldan 4 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Mola hakkında açılan davaya başta kadınlar olmak üzere çok sayıda kişi tepki göstererek, Mola’ya destek mesajları paylaştı. #YalnızDeğilsinEzgiMola etiketiyle yapılan paylaşımlar Türkiye gündeminde ilk sıralarda yer aldı.

Mola’dan destek verenlere teşekkür

Ezgi Mola kendisine destek verenlere Twitter hesabından teşekkür etti. Mola, şu ifadeleri kullandı:

“Yalnız olmadığımı böylesine hissetmek çok güzel canlar. Hepinize çok teşekkür ederim , sizleri çok seviyorum ve biliyorum ki bizleri sevgi kurtaracak.” Mola, davaya gerekçe yapılan 20 Ağustos 2020 tarihli mesajında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Tecavüzcü şerefsizi dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica, umut her şeyi elimizden aldınız ya!! Ne diyim! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun!!! #MusaOrhanTutuklansin.”

Musa Orhan tutuksuz yargılanıyor

Uzam çavuş Musa Orhan’ın tecavüzüne maruz kaldığını anlatarak şikayetçi olan İpek Er, bir gelişme yaşanmaması üzerine olayı anlattığı bir mektup bırakarak intihar girişiminde bulunmuştu. Yoğun bakıma alınan İpek Er, 34 gün sonra 18 Ağustos 2020 tarihinde hayatını kaybetmişti.

Olayın duyulmasının ardından kamuoyunda yükselen tepkiler üzerine tutuklanan Musa Orhan, 7 gün tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılmıştı. TSK yaptığı açıklamada Musa Orhan’ın ihraç edildiğini açıklamıştı.

Orhan’ın tutuksuz olarak “nitelikli cinsel saldırı” suçundan yargılandığı davanın 3. duruşması Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesinde 1 Haziran 2021’de görüldü. Orhan’ın bir kez daha tutuklanması yönündeki talepler reddedildi.

Yeni1Mecra