Gazeteci Rahmi Turan’dan özür

HABER MERKEZİ – Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan, “Saray’da Erdoğan ile görüşen CHP’li” yazısı ve sonrasında yazısında kastettiği CHP’linin Muharrem İnce olduğu açıklamasına ilişkin “Yanlış yaptıysam özür dilerim” dedi.

Rahmi Turan konuyla ilgili Habertürk kanalına telefonla canlı yayına katıldı. Haber kaynağı sorulan Turan, “Gazeteci kaynağını açıklar mı? Bana o ismin Muharrem İnce olduğu söylendi, ben de gazetemde bu iddiayı yazdım. Olayın birinci elden tanığı değilim. Ben bu olayda taraf değilim, yanlış yaptıysam özür dilerim.” dedi.

Turhan, kaynağına güvendiği inandığı için yazdığını söyleyerek, “Ama hata yapmıştım, pişman oldum. Burada yanlış olan bir şey var. Muharrem İnce ve Cumhurbaşkanı haklıdır. Ben de bunu düzeltmek için gerekeni yapacağım, gazetemde yazacağım. Her insan hata yapar, ben de hata yaptım ve gerekeni yapacağım.” diye konuştu.


Rahmi Turan, söz konusu yazısında CHP’li bir kişinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’la Beştepe’de görüşme gerçekleştirdiğini Erdoğan’ın o kişiye “CHP’nin genel başkanı olmalısın” dediğini iddia etmişti. İddialar Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamayla yalanlanmıştı. CHP’li Muharrem İnce de sosyal medya hesabından iddiaları yalanlayarak, “İddiaların benimle uzaktan yakından bir ilgisi yoktur, olamaz. Bu iş elbette sadece yargıyla sınırlı kalmayacaktır” demişti.