Gine Körfezi’nde kaçırılan geminin mürettebatıyla iletişim kuruldu

Mozart adlı gemiden korsanlarca kaçırılan 15 mürettebatın tamamının sağlık durumlarının iyi, yara almamış ve birlikte olduğu öğrenildi.

Boden Denizcilik adına yapılan açıklamada kaçırılan mürettebat ile iletişim kurulduğu, sağlıklarının iyi olduğunun öğrenildiği belirtildi.

Boden Denizcilik, konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada 15 mürettebatın tamamının sağlık durumlarının iyi olduğu bilgisi verildi. Ancak şirketin “mürettebatın ve ailelerinin güvenlik ve sağlığının korunması için konuyla ilgili ek bir yorumda” bulunmayacağı vurgulandı.

Boden Denizcilik’ten yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Boden Denizcilik, 23 Ocak 2021 tarihinde Sao Tome açıklarında kaçırılan konteyner gemisi Mozart’ın mürettebat üyeleriyle iletişim kurmuştur. Bu kapsamda 15 mürettebatın tamamının sağlık durumlarının iyi, yara almamış ve birlikte olduğu bilgisi elde edilmiştir.

Boden Denizcilik ve Boden Denizcilik’in Borealis Denizcilik’teki ortakları ilk ve tek öncelikleri olan ekip arkadaşlarının en hızlı şekilde serbest bırakılmalarını sağlamak için tüm çabayı göstermeye devam etmekte ve alıkonan denizcilerin aileleri ile sürekli iletişim halinde olmayı sürdürmektedir. Boden ve Borealis Denizcilik, mürettebatının ve mürettebat ailelerinin güvenlik ve sağlığının korunması için konu ile ilgili ek bir yorumda bulunmayacaktır.”

Kaynak: AA