Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na: Gündemi değiştirmeye çalışıyor

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun aile ve kendisinin telefonlarının dinlendiğine yönelik açıklamalarına yanıt veren Süleyman Soylu, “Kılıçdaroğlu’nun gündemi değiştirme çabasıyla yaptığı açıklamanın gerçekle hiçbir ilgisi yok” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Telefonlarımız dinleniyor” açıklamasına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan yanıt geldi.

Soylu, “Kılıçdaroğlu’nun gündemi değiştirme çabasıyla için yaptığı açıklamanın gerçekle hiçbir ilgisi yok” ifadelerini kullandı.

“Yılda 4 kez denetleme yapıyoruz”

Konuyla ilgili açıklamayı sosyal medya hesabından yapan Soylu, şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Kılıçdaroğlu’nun, tamamen gündemi değiştirme çabasıyla yaptığı ve gerçekle hiçbir ilgisi olmayan açıklaması, devletimize ve güvenlik güçlerimizle ortaya koyulan tüm mücadeleye iftiradır, bühtandır.”

“Aynı zamanda devletimizi zafiyete uğratmaya da matuftur. Sistemimizin önemli kurumlarından birisi olan Ana Muhalefet Partisi’nin Genel Başkanlığı sorumluluğu ile de asla bağdaşmamaktadır.”

İstihbarat birimlerimiz yılda 4 ayrı birim tarafından en az 4 kez denetlenmektedir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun kendisinin ve ailesinin dinlendiği ya da takip edildiği yönünde bir şüphesi var ise adresi basın yayın organları değil, Cumhuriyet Başsavcılıkları olmalıdır.”

“Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun devletin, güvenlik güçlerimizin ve özellikle başarılı operasyonlara imza atan istihbarat birimlerimizin güvenini zedelemeye ve itibarını sarsmaya yönelik bu hayal ürünü açıklamaları kınıyor, kendisini gerçek dışı iddiaları ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz.”