‘Görünmeyenler’ adlı hesaptan HDP’li Bülbül’e ölüm tehdidi

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği eski Genel Başkanı ve HDP Milletvekili Kemal Bülbül, “Görünmeyenler” adlı bir sosyal medya hesabı tarafından ölümle tehdit edildi.

Bülbül, yapılan tehdide “Kendisini ‘görünmeyenler’ diye tarif edenleri biz görüyoruz, biliyoruz, tanıyoruz. Kamuoyu da tanımalı” diyerek yanıt verdi.

HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül: “Kendisini ‘Görünmeyenler’ diye tarif edenleri biz görüyoruz, biliyoruz, tanıyoruz. Kamuoyu da tanımalı. Buna karşı kurumsal, bireysel, toplumsal dayanışma gerekiyor.”

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, Instagram hesabına “Vaktiniz doldu” şeklinde mesaj yollayan “Görünmeyenler” adlı bir hesaptan ölüm tehdidi aldığını açıkladı.

Daha önce de buna benzer ölüm tehditleri aldığını ancak çok ciddiye almadığını dile getiren Bülbül, “Kamuoyunun bilmesi lazım. Çünkü ‘Görünmeyenler’ diye insan kaçırıyorlar, gözaltında işkence yaptıklarında ‘Görünmeyenleriz’ diyorlar. Bu yüzden ben diyorum ki; derin devlet, paralel devlet, görünmeyen devlet” dedi.

‘Görünmeyenleri biliyoruz’

Tehdit mesajının iki gün önce geldiğini paylaşan Bülbül, şunları söyledi: 

“Bunlardan her şey beklenir. Bir şey olmaz demek de saflık olur. Bir şey olacak diye kaygıya kapılmak da işimizi, gücümüzü, mücadelemizi aksatmak olur. Dolayısıyla ne utanç verici ki böyle bir şey var ve devlet derin oldu, paralel oldu, görünmez oldu ama bir türlü demokratik olamadı. Şu anki iktidar aklını ırkçılık, tekçilik ve sorunları çözmeme ile bozmuştur. Bu sadece bana da değil eminim birçok arkadaşımıza da gidiyordur. Ama bunu kamuoyuyla paylaşmak lazım. Böyle bir ırkçı yapı var. Bu yapı tehditler savuruyor, saldırganlık yapıyor. Biz bunu ifşa ettik. Buna maruz kalıp ifşa etmeyen arkadaşlarımız var. Demokratik kurum ve kuruluşlara, siyasetçilere, özgürlük, eşitlik, adalet isteyen herkese dönük bir tehdittir. Kendisini ‘Görünmeyenler’ diye tarif edenleri biz görüyoruz, biliyoruz, tanıyoruz. Kamuoyu da tanımalı. Buna karşı kurumsal, bireysel, toplumsal dayanışma gerekiyor. Mücadeleyi büyütmek gerekiyor. ‘Görünmeyen’ diye bir devlet olamaz. Devlet illegal olamaz. Devlet illegal olursa bir suç potansiyeli oluşur. O halde devlet derinlikten, görünmezlikten çıkıp demokratik, insan halkları ve temel özgürlüklere saygılı olursa ırkçı, çete, organize suç örgütleri tehdit edemez.”

MA