Gülistan Doku’nun ailesi oturma eylemine başladı

Üniversite öğrencisi Gülistan Doku’nun kaybolmasının 247’nci gününde Doku ailesi Dersim’de oturma eylemine başladı.

Munzur Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişim Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Gülistan Doku (21) 5 Ocak’tan bu yana kayıp. Doku ailesinin 6 Ocak’ta Tunceli Emniyet Müdürlüğü’ne yaptığı kayıp başvurusunun ardından Dinar Deresi ve Uzunçayır Baraj Gölü’nde belirlenen bölgelerde yapılan arama çalışmalarında ise sonuç alınmadı. Çalışmalar, 18 Ağustos’ta sonlandırıldı.

Doku ailesi, Gülistan’ın bulunması için kaybolduğu günden bu yana mücadelesini sürdürüyor. Mezopotamya Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre, Doku’nun kayıp olayına ilişkin yürütülen soruşturmada da bir gelişme sağlanmaması üzerine Doku ailesi Dersim’de oturma eylemi başlattı.

Gülistan Doku

Seyit Rıza Meydanı’nda Gülistan Doku’nun fotoğrafını taşıyarak oturma eylemine başlayan anne Bedriye Doku ve abla Aygül Doku, “Dersim uyuma Gülistan’a sahip çık” sloganını attı.

‘Kızım nerede?’

Eylemde konuşan ve kızının akıbetini soran Bedriye Doku, “Kızım nerede? Benim ciğerim yanıyor. Kendinizi bizim yerime koyun” diye feryat etti. Abla Aygül Doku ise 247 gündür haber alamadıkları Gülistan için oturma eylemi başlattıklarını belirterek, kardeşi bulunana kadar burada eylemi sürdüreceklerini söyledi.