Hakkari ve Siirt’te eylem ve etkinlik yasağı uzatıldı

Hakkari’de 2016 yılından bu yana devam eden eylem ve etkinlik yasağı, bir kez daha uzatıldı. Siirt Valiliği, kent merkezinde 15 günlük eylem ve etkinlik yasağı getirdi.

Siirt Valiliği kentte  miting, kapalı ve açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşleri, basın açıklaması, çadır kurma, stant açma, oturma eylemi, imza kampanyası, anma töreni gibi eylem ve etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

Siirt Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Cumhuriyetin temel nitelikleri, Devletin ve Milletin bölünmez bütünlüğü, millî güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması, Korona Virüs (COVİD-19) salgınının yayılmasının önlenmesi, genel sağlığın korunması, meydana gelebilecek olası provokasyonların ve yaşanması muhtemel toplumsal olayların önlenmesi amacıyla; İlimiz genelinde milli güvenliğin, kamu düzeni ve esenliğinin sağlanması, dünya genelinde salgın olarak yayılan virüsün toplum geneline yayılmasının önüne geçilebilmesi, suç işlenmesinin önlenmesi, olası yağma ve infial yaratabilecek olayların önüne geçilebilmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması amacıyla gerekli tedbirlerin alınması kapsamında, Mülki Amirliklerin uygun göreceği etkinlikler hariç olmak üzere; ‘miting, kapalı ve açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşleri, basın açıklaması, çadır kurma, stant açma, oturma eylemi, imza kampanyası, anma töreni vb. türdeki eylem ve etkinlikler’ ile  ‘el ilanı dağıtılmasının, pankart/afiş asma etkinliğinin’ yasaklanmıştır” ifadelerine yer verildi.

Hakkari’de eylem ve etkinlik yasağı 2016’dan bu yana kesintisiz devan ediyor

Hakkari’de 2016 yılından bu yana devam eden eylem ve etkinlik yasağı, bir kez daha uzatıldı.

Hakkari ve ilçelerinde 2016 yılından bu yana devam eden eylem etkinlik yasağı, bir kez daha uzatıldı. Hakkari Valiliği tarafından 15 gün daha uzatılan yasak, 30 Temmuz tarihine kadar sürecek.

MA / SİİRT-HAKKARİ