HalkTV’nin Muğla’daki özel yayınına saldırı: 5 gözaltı

Halk TV’nin Muğla İçmeler’de gerçekleştirdiği “Gökmen Karadağ ile Açıkça’’ özel yayınına bir grup saldırdı.

Organize olduğu belirtilen saldırıyla ilgili 5 kişi gözaltına alındı.

HalkTV’de yayınlanan “Gökmen Karadağ ile Açıkça” programı bu akşamki yayınını Muğla İçmeler’de gerçekleştiriyordu. Canlı yayın sırasında yayına girmeye çalışan kişiler, “yanlış şeyler konuşulduğunda engelleriz’’ diyerek yayın ekibine saldırdı. Saldırıyı gerçekleştiren gruptan 5 kişi gözaltına alındı. 

Karadağ: Israrla yayına katılmak istediler

Organize saldırının ardından yayına devam eden Gökmen Karadağ, burasının herkese ve her görüşe açık bir platform olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Elbette ne diyeceğini bilemeyeceğimiz insanları doğrudan canlı yayına alamayız. Verdiğimiz kısa arada kendilerine ‘ne söylemek istiyorsanız söyleyin yayın başladığında ben bunları ileteceğim’ dedim. Israrla yayına katılmak istediler. Bunun mümkün olamayacağını defalarca ilettim. Bunun üzerine yayın yapmamıza engel oldular.” 

‘Fiziksel müdahaleye varan eylemler oldu’

Verilecek olan kısa aranın bu saldırı ile daha da uzadığını söyleyen Karadağ, “Burada giderek gerginleşen bir ortam oldu. Açıkçası yayın yapmamız engellendi. Fiziksel müdahaleye varan eylemler oldu.” dedi.

Salim Şen, Gökmen Karada ve Murat Ağırel, saldırıda bulunanlar hakkında şikayetçi oldu.

Saymaz: Benim kanaatim AKP’lilerdi

Gazeteci İsmail Saymaz, saldırıda bulunan kişilerin siyasal kimliklerini söylemediklerini belirterek, şunları ifade etti:

“Ancak benim kanaatim AKP’lilerdi. Bunca acının arasında, bunca yangının arasında herhalde hayatlarında ilk defa cesaretli bir şeyler yapıp muhalif kanalı basarak iktidarı savunma adına burada boy göstermeye kalktılar.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 6 tane uçağını kaldıramayan Bakan’ı için aynı şeyi yapabilirler miydi? İşsizliğin 20 milyona dayandığı bu günlerde ‘hayır bu doğru değil’ diyebilirler miydi?  Diyemezlerdi. Burası bizim vatanımız. Dağlarına, ormanlarına içimiz parçalandığı için bugün buradayız.”

Saldırganın, Mehmet Ağar ile fotoğrafı

Halk TV canlı yayınını basan saldırganlardan Sertan Yüce’nin, Mehmet Ağar ile fotoğrafı ortaya çıktı. Yayının ardından Halk TV Programcısı Gökmen Karadağ, Salim Şen, Murat Ağırel ve İsmail Saymaz ile birlikte şikayetçi oldular.

5 kişi gözaltında: Darp raporu almışlar

Yayını basan ve isimleri Mert Topaloğlu, Bilal Topaloğlu, Şeyhmus Urebe, Sertan Yüce, Fatih Çoban olduğu öğrenilen 5 kişi gözaltına alındı.  Gazeteci Murat Ağırel’in sosyal medya hesabından paylaştığı bilgiye göre, saldırganlar, ‘’Bize saldırı oldu, asıl biz şikayetçiyiz” demişler ve darp raporu almışlar. 

Marmaris Belediye Başkanından kınam

Sosyal medya platformu Twitter’da, saldırıya yönelik çok sayıda kullanıcı tepki gösterdi. Marmaris Belediyesi’nin Twitter adresinden Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ın şu sözleri paylaşıldı:

“8 gündür yaşadıklarımızı dünyanın duymasına vesile olan yayın organlarından biri olan #HALKTV bu halkın kanalıdır. İçmeler’deki canlı yayını basarak gerçeklerin konuşulmasını engellemeye çalışanları şiddetle kınıyorum.”

Kaynak: HalkTV