Hayvan hakları savunucuları açlık grevine başladı

Hayvan Hakları Yasa Tasarısı’nın Meclis’te gündeme alınmamasına ilişkin 3 hayvan hakları savunucusu açlık grevine başladı.

HAYKURDER: “Hükümeti söz ve sorumluluklarını ivedilikle yerine getirmeye davet ediyoruz! Kamuoyunu açlık grevindeki arkadaşlarımız için dayanışmaya davet ediyoruz.”

Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği (HAYKURDER), hayvan hakları aktivisti ve yaşam hakkı savunucusu Meryem Çifçi, Kadriye Tahsin ve Muharrem Akburak Hayvan Hakları Yasa Tasarısı’nın bir türlü Meclis’te gündeme alınmamasına karşı açlık grevine başladı.

HAYKURDER, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi: “Hayvan hakları aktivisti ve yaşam hakkı savunucusu arkadaşlarımızdan ‘Meleklerin Ablası’ olarak tanınan Meryem Çifçi 22-02-2021 günü başladığı açlık grevinin bugün 4’üncü gününde… Hayvan Hakları Aktivisti arkadaşlarımızdan Kadriye Tahsin’in açlık grevinin bugün ikinci günü! Bir başka aktivist arkadaşımız Muharrem Akburak ise bugün açlık grevine başladığını duyurdu.

Dayanışmaya çağırıyoruz

Yasa için açlık grevindeki aktivistlerin sayısı 3’e yükseldi. Bir türlü çıkarılamayan Hayvan Hakları Yasası ve hayvan severlerin taleplerinin göMzardı ediliyor olması sebebiyle her gün hakları ihlal edilen ve yaşam hakkı elinden alınan hayvanlar için açlık grevine başlayan arkadaşlarımızın onurlu direnişinin yanındayız! Hükümeti söz ve sorumluluklarını ivedilikle yerine getirmeye davet ediyoruz! Kamuoyunu açlık grevindeki arkadaşlarımız için dayanışmaya davet ediyoruz. Onlar için kritik eşiğin beklenilmemesini istiyoruz. #MeryemKadriyeMuharrem.”

MA