HDP Kadın Meclisi: Şiddet kimden gelirse gelsin karşısında duracağız

HDP Kadın Meclisi, HDP Milletvekili Işık’ın evli olduğu Ebru Işık’a yönelik şiddetine ilişkin gerekli mekanizmaları işleteceklerini bildirerek, “Şiddet kimden ve nereden gelirse gelsin karşısında duracağız” dedi.

HDP Kadın Meclisi, HDP Muş Milletvekili Mensur Işık’ın evli olduğu Ebru Işık’a şiddet uygulamasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Sabah saatlerinde Mensur Işık’ın Ebru Işık’a şiddet uyguladığı haberinin medyaya yansıdığının belirtildiği açıklamada, “Basına yansıyan kadına yönelik bu şiddetle ilgili kadının beyanını esas alarak gerekli araştırmayı başlattığımızı belirtmek isteriz” denildi.

‘Gerekli mekanizmaları işleteceğiz’

Açıklamanın devamında şunları kaydedildi: “Kadına yönelik her türlü şiddete karşı mücadele HDP Kadın Meclisi olarak varlık ve mücadele gerekçemizdir. Şiddet kimden ve nereden gelirse gelsin karşısında duracağız ve bununla mücadele etmekte ısrarlı olacağımızı bir kez daha kadınlar başta olmak üzere tüm kamuoyuna duyuruyoruz. Konuyla ilgili durumu araştırdığımızı ve gerekli mekanizmaları işleteceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.”