İşkenceye uğrayan M.E.C ile F.A tutuklandı

Diyarbakır Emniyeti’nde gözaltında iken MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un danışmanı Emre Soylu’ya ait @emresoylutr hesabından fotoğrafı paylaşılan M.E.C. ile F.A. tutuklandı.

Diyarbakır’da bir polisin öldürülmesine ilişkin gözaltına alınan M.E.C. ve  F.A, “kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmek” suçlamasıyla tutuklanırken, M.A ve sonradan gözaltına alındığı öğrenilen 2 kişi adli kontrol tedbirleriyle serbest bırakıldı.

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi 5 Nisan Mahallesi’nde polis memuru Atakan Arslan’ın öldürülmesine ilişkin savcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan M.E.C., M.A ve F.A. ve sonradan gözaltına alındıkları öğrenilen 2 kişi emniyet ifadelerinin ardından Diyarbakır Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılık ifadeleri ardından M.E.C., M.A ve F.A., “Kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmek” suçlamasıyla tutuklama istemiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilirken, diğer 2 kişinin adli kontrol tedbirleriyle serbest bırakılması talep edildi.

Sulh Ceza Hakimi,  M.E.C ve F.A., hakkında “Kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmek” suçlamasıyla tutuklarken, M.A ve 2  kişinin de adli kontrol tedbirleriyle serbest bırakılmasına karar verdi.