Gülhayat Güneş: Kardeşim bulunana kadar durmayacağız

Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Gülhayat Güneş, kardeşi Gökhan Güneş bulunana kadar durmayacaklarını söyledi. 

Nurhayat Güneş: “Kardeşim bulunana kadar bize haber verilene kadar durmayacağız, susmayacağız. Bizi hiçbir şekilde yıldıramayacaklar. Herkesin sesimize ses vermesini, kardeşimin bulunmasını istiyorum” diye konuştu. 

İstanbul’da işe giderken otobüsten indiği sırada kimliği belirsiz kişilerce 20 Ocak’ta kaçırılan Gökhan Güneş için ailesi ve arkadaşları eylem yaptı. Eylem sırasında gözaltına alınan 12 kişi daha sonra serbest bırakıldı. Gözaltına alınıp bırakılanlar arasında olan Gökhan Güneş’in ablası Gülhayat Güneş, gözaltında tehdit edildiklerini öne sürerek, kendilerini gözaltına alan polislerin “Gökhan’ı muhtemelen TEM almıştır. Birkaç güne bırakırlar” dedi. 

‘Bulunana kadar durmayacağız’

Dün İkitelli Şehit Zeki Kaya Polis Karakolu’na kayıp başvurusunda bulunduklarını da sözlerine ekleyen Güneş, “Kardeşim bulunana kadar bize haber verilene kadar durmayacağız, susmayacağız. Bizi hiçbir şekilde yıldıramayacaklar. Herkesin sesimize ses vermesini, kardeşimin bulunmasını istiyorum” diye konuştu. 

Cuma günü Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde görüştüğü bir müdürle arasındaki diyalogu aktaran abla Güneş, şu ifadeleri kullandı:

“Emniyet Müdürü’ne ‘Kardeşimi bulun’ dediğimde, ben Gökhan’ı bulacağım demedi. ‘En kısa sürede sana teslim edeceğim’ dedi. Bu da Gökhan’ın ellerinde olduğunu gösteriyor. O nedenle bir an önce kardeşimin akıbeti hakkında bilgi versinler. Bugün kardeşim, yarın bir başkası olabilir. Kamuoyu ses versin”

MA-İSTANBUL