İstanbul’da 15 yaşındaki çocuk istismara uğradı: 27 gözaltı

Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Genel Başkanı Saadet Özkan, İstanbul’da bir çocuğun babası ve amcası ile birlikte öğretmenleri tarafından yıllarca cinsel istismara maruz bırakıldığını duyurdu.

Özkan, İstanbul’da bir çocuğun babası ve amcası ile birlikte öğretmenleri tarafından yıllarca sistematik cinsel istismara maruz bırakıldığını belirtti.

Özkan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “İstanbul’da 8 yaşındaki çocuğumuz 15 yaşına kadar öz babasının, amcasının, öğretmenlerinin istismarına uğradı” dedi. Olayın takipçisi olduklarını söyleyen Özkan, savcının talimatıyla 27 kişinin istismar dolayısıyla gözaltında olduğu bilgisini verdi.

27 Kişi gözaltına alındı

Özkan, istismara uğrayan başka çocuklar olduğunu da ifade ederek,  “Aşağılık 27 kişi dışarıda bizimle birlikte nefes almayı hak etmiyor. Çocuğun annesini, eniştesini ve ablasını yalnız bırakmayacağız. İstanbul’da o davaya büyük bir avukat ordusuyla geleceğiz” diye belirtti.

‘6 Çocuk daha var’

Derneğin başkan yardımcısı Yücel Ceylan da 6 Aralık’ta Twitter’dan yaptığı paylaşımda istismara uğrayan 6 çocuğun daha olduğunu söylemişti.

MA