İşten atılan Bayrampaşa Belediyesi işçileri: Geri adım atmayacağız!

Bayrampaşa Belediyesi tarafından işten çıkarılan işçiler, bir kez daha belediye önünde bir araya gelerek mücadeleye devam edeceklerini belirtti.

Bayrampaşa Belediyesi tarafından işten çıkarılan işçiler, bir kez daha belediye önünde bir araya gelerek açıklama yaptı. Açıklamada sık sık “Birleşe birleşe kazanacağız”, “Atılan işçiler geri alınsın” sloganları atıldı.

Açıklamada konuşan belediye işçisi İzzettin Akan, “Defalarca söyledim bir suçum varsa gelip yüzüme söylesinler diye ama benimle bir türlü yüzleşmiyorlar. 14’üncü seferdir buradayım ama bir gün de gelip senin suçun şudur diyemediler. Yaptığımız sözleşmeye neden uymadınız” dedi.

‘Biz başaracağız’

Dertlerinin sadece ekmek olduğunu dile getiren Akan, “Birden bizim maaşımızdan 700-800 TL’ye el koydular. Biz bunu sorduğumuz zaman bize ‘ses etmeyin eğer ederseniz işinizden olursunuz’ dediler. Ben bunu söylediğim zaman tehdit ediliyordum. Ama ne olursa olsun biz başaracağız” ifadelerini kullandı.

Akan, haklarını alana dek mücadelelerinden asla geri adım atmayacağını söyleyerek gelecek hafta da belediye binası önünde olacaklarını belirtti.

MA / İSTANBUL