İzmir Barosu Başkanı Yücel: Dava henüz bitmedi son sözümüzü söylemedik

Baro başkanları, “Çoklu baro” teklifinin Meclis Adalet Komisyonu’nda kabul edilmesinin ardından Meclis’ten ayrıldı.

İzmir Baro Başkanı Yücel, “Dava henüz bitmedi, son söz savunmanındır ve biz henüz son sözümüzü söylemedik.” dedi.

Baro başkanları eylemlerine bulundukları kentlerde devam edecek.

AKP ve MHP milletvekillerinin hazırladığı “çoklu baro” yasa teklifinin Meclis Adalet Komisyonu’nda görüşülmeye başlamasıyla Ankara’ya gelen baro başkanları, teklifin geri çekilmesi için Meclis Çankaya Kapısı önünde 4 gün boyunca sabahladı.

Çeşitli engellemelere karşı eylemlerini sürdüren baro başkanları, yasa teklifinin sabaha doğru Komisyonda kabul edilmesi üzerine eylemlerine ara vererek Meclis Çankaya Kapısı önünden illerine dönmek üzere ayrıldı.

Mezopotamya Haber Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre; Meclis önündeki eylemlerine ara veren Baro başkanları bulundukları kentlerde eylemlerine devam edecek. Baro başkanları ve avukatlarının eylem merkezleri adliye önleri olacak, oturma eylemi, yürüyüş, forum ve basın açıklamaları düzenlenecek. Teklif hafta içi Genel Kurul’a gelmesi halinde, baro başkanları yeniden Meclis önündeki eylemlerine devam edecek.

Baro başkanları Meclis’ten ayrılırken sosyal medya hesapları twitterdan paylaşımlarda bulundu. Bazı baro başkanlarının twitter hesaplarındaki paylaşımları şöyle:

İzmir Barosu Başkanı Yücel: Dava henüz bitmedi

İzmir Barosu Başkanı Özkan Yücel: “Dava henüz bitmedi, son söz savunmanındır ve biz henüz son sözümüzü söylemedik. Kentlerimize dönüyoruz onurumuzu koruyarak; Sevgi ve dostlukla tazelenip daha güçlü mücadele etmek için…” paylaşımı yaptı.

Gökhan Bozkurt twitter hesabından cübbe ve iplik fotoğrafı paylaştı

Aydın Barosu Başkanı Bozkurt: Yolumuzdan değil Ankara’dan dönüyoruz

Aydın Baro Başkanı Gökhan Bozkurt: “Yolumuzdan değil, Ankara’dan dönüyoruz. Dört gün dört gece onlarca baro başkanı Meclis önünde bir FETÖ projesi olan, baroları bölmek için tasarlanan tasarının görüşmelerine katılmak için burada bekledik. Alınmadık, bizi dinlemeden yazılı belgelere rağmen, taleplerimize rağmen 80 baro başkanının yazılı bildirimlerine rağmen sanki duymuyormuş gibi yaparak son derece antidemokratik bir şekilde hazırlanan yine antidemokratik bir şekilde az önce Adalet Komisyonundan geçirdiler.

Buradan bütün halkımıza ve meslektaşlarımıza ifade ediyorum ki bütün baro başkanları benimle aynı görüşteler hiçbir şey bitmedi, hala Meclisin içinde milletvekilleri olduğuna inanmak istiyoruz, halkın iradesine saygı gösterdiklerini göreceğiz, hiçbir şey bitmedi her şey yeni başlıyor. Tıpkı Çarşamba günü Meclis Adalet Komisyonuna geldiği zaman söylediğimiz gibi vazgeçmeyeceğiz.”

Aksaray Barosu Başkanı Toprak: Bu ülke şimdi hukuk baronlarını da görecek

Aksaray Baro Başkanı Erhan Toprak: “Bu ülke ihale baronlarını, uyuşturucu baronlarını, arazi baronlarını görmüştü ama bu çoklu baro ile şimdi Hukuk Baronlarını da görecek. Ancak kimsenin endişesi olmasın; SON SÖZÜ BARONLAR DEĞİL BAROLAR SÖYLEYECEK!!! #Vazgeçmeyeceğiz” paylaşımını yaptı.

Sivas Barosu Başkanı Demir: Cübbelerimiz bize onur

Sivas Barosu Başkanı Hacı Yılmaz Demir: “Saat gece yarısı 4 ü geçti, bir şeyler yazmaya gerek yok artık. Bu foto da burada dursun. Cübbelerimiz bize ONUR, hediye ettiğimiz DÜĞME ve DİKİŞ SETİ de size DERT olsun @avcahitozkan @turanbulent 28 maddelik Avukatlık Kanunu değişiklik teklifi komisyondan geçti.”

Ordu Barosu Başkanı Poyraz: Gölge etmeyin

Ordu Barosu Başkanı Haluk Murat Poyraz: “Atı alan Üsküdar’ı geçti diyenleri baş tacı edenler tabii ki bizi eleştirir. Bir deyim de bizden olsun ‘Gölge etmeyin başka İhsan istemez.”