Kayıp uzman çavuşun cansız bedenine ulaşıldı

Dersim’de Munzur Çayı’ndaki eğitim sırasında botun devrilmesi sonucu akıntıya kapılarak kaybolan Jandarma Uzman Çavuş Yılmaz Güneş’in cansız bedenine ulaşıldı.

Munzur Çayı’nda süren arama çalışmalarında daha önce kayıp olan Esma Kılıçarslan’ın cansız bedenine ulaşılmıştı. Kayıp Gülistan Doku’ya ait herhangi bir ize ise henüz rastlanmadı.

Dersim’de 17 Mart’ta Munzur Çayı’ndaki eğitim tatbikatında botun devrilmesi sonucu Jandarma Uzman Çavuş Yılmaz Güneş (36) akıntıya kapılarak kayboldu. Olayın ardından Munzur Çayı’nda arama kurtarma çalışması başlatıldı.

Anadolu Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre; Arama çalışmasına katılan AFAD ekiplerinin yanı sıra Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Sualtı Arama Kurtarma (SAK) ekipleri ile dalgıç polisler, Uzunçayır Baraj Gölü’nün Atatürk Mahallesi’ndeki Öğretmenevi mevkisinde bir erkek cenazesine rastladı.

Ekipler, cenazeyi sudan çıkararak Tunceli Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Burada yapılan kimlik tespitinde cenazenin kayıp Uzman Çavuş Yılmaz Güneş’e ait olduğu belirlendi.

Dersim’de JAK timlerinin Munzur Çayı’nın Anafatma mevkisindeki görev öncesi yaptığı tatbikat sırasında botun devrilmesi sonucu suya düşen arama kurtarma timindeki 4 askeri personelden 3’ü kendi imkanlarıyla kurtulmuştu. Jandarma Uzman Çavuş Yılmaz Güneş akıntıya kapılarak kaybolmuştu.

Gülistan Doku bulunamadı

Öte yandan 5 Ocak’tan bu yana kayıp olan Munzur Üniversitesi Tunceli Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü 2. sınıf öğrencisi Gülistan Doku (21) için de Uzunçayır Baraj Gölü’nde ve Dinar Deresi’nde yapılan aramalardan henüz bir ize rastlanmadı.

Kayıp Esma Kılıçarslan’ın cenazesi bulunmuştu

Ekiplerin 7 Nisan günü Uzunçayır Baraj Gölü’nde Gülistan Doku ve uzman çavuş Yılmaz Güneş’i arama çalışmaları sırasında 11 Mart’tan bu yana kayıp olan Esma Kılıçarslan’ın cenazesi bulunmuştu.