KESK’ten Şenyaşar ailesine destek ziyareti

Şırnak KESK Şubeler Platformu üyeleri, “adalet” eylemini sürdüren Şenyaşar ailesini ziyaret ederek, destek mesajı verdi.

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde “adalet” talebiyle başlattığı eyleme destek sürüyor. Şırnak Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Şubeler Platformu, adliye önünde nöbet tutan aileyi ziyaret etti. Şenyaşar ailesi, sendikalıları “Sadece adalet istiyoruz” yazılı dövizlerle karşıladı.

Destek mesajı

KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Umut Çimen, “Botan halkının en içten dayanışma ve direniş ruhunu buraya taşımak için geldik. AKP rejiminin adaleti ve devletin imkanlarını kendi yandaşlarına peşkeş çekmesini, katilleri, istismarcıları, tacizcileri aklamasını reddediyoruz. Katillerin hesap vermesi gerekmektedir” dedi.

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Şırnak Şube Eşbaşkanı Serap Ok ise, “Bir ülke düşünün kendini cumhuriyet olarak var ediyor ve adalet saraylarında ‘Adalet mülkün temelidir’ yazıyor ve yurttaşını o binanın önünde adalet dilenmeye varacak duruma getiriyor. Bu kabul edilebilir değil. Şenyaşar ailesinin yanındayız. Her alanda adaletin gelmesini istiyoruz” diye konuştu.

Ferit Şenyaşar da ziyaret esnasında Urfa Cumhuriyet Başsavcısının aracının adliye binasından çıkması üzerine, “Adaleti sağlayamıyorsan istifa et” şeklinde haykırdı.

Sendikalılar, bir süre nöbet tuttuktan sonra ailenin yanından ayrıldı.

MA / URFA