İstanbul’dan Ankara’ya KHK yürüyüşü

“İşimi geri istiyorum” talebiyle yıllardır Ankara’da eylem yapan KHK’li Cemal Yıldırım, mücadelesini bu kez İstanbul’dan başlatıp Ankara’da sonlandıracağı bir yürüyüşle devam ettirecek. 

Maliye Bakanlığı Defterdarlık Muhasebe Müdürlüğü’nden 22 Kasım 2016 tarihli Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen Cemal Yıldırım, Ankara Sakarya Caddesi’nde sürdürdüğü “İşimi geri istiyorum” eylemini, bu kez İstanbul’dan başlatıp Ankara’da sonlandıracağı bir yürüyüşle devam ettireceğini açıkladı. 

1 Eylül Dünya Barış Günü’nde İstanbul’dan başlayacak yürüyüşün bir hafta sürmesi planlanıyor. Yürüyüş, güvenlik nedeniyle sadece şehir içlerinde gerçekleştirilecek.

Yıldırım, geçtiği her şehirde o şehirdeki sivil toplum örgütleri, sendikalar ve çeşitli platformlarla da görüşerek, KHK sorununu gündemde tutacak.  Yürüyüşle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Yıldırım, “KHK’lılar insandır. KHK’lılar bu ülkenin vatandaşıdır.

İnsan olmaktan ve vatandaş olmaktan kaynaklı haklarımız var. Haklarımızı geri istiyoruz. 1 Eylül’de İstanbul’dan Ankara’ya yürüyerek, görmeyen gözlere duymayan kulaklara haykıracağız. KHK’lılar insandır, hakları var. Adalet istiyoruz” ifadelerini kullandı.

MA