Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ı aradı

Mithat Sancar’ı arayan Kılıçdaroğlu, saldırı ve operasyonların, iktidarın her alandaki sıkışmışlığıyla bağlantılı olduğuna dikkati çekti.

Bu sabah HDP’ye eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP’ye yönelik gözaltılara karşı HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ı arayarak dayanışma mesajını iletti.

HDP Basın Bürosu tarafından yapılan açıklamada, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarın partimize yönelik başlattığı intikam saldırısına karşı Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar’ı arayarak dayanışma mesajını iletti” denildi.

Mithat Sancar – Kemal Kılıçdaroğlu

Kılıçdaroğlu: Destek ve dayanışma duygularımızı paylaşırız

“Görüşmede Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, yapılan saldırının detaylarını paylaşırken, saldırının demokrasi, barış ve özgürlük arayışlarına yönelik olduğunu ifade etti.

Sancar, hükümetin içeride ve dışarıda büyük bir siyasi çıkmaz yaşadığını ve bu nedenle HDP’ye yönelik saldırılarına hız vererek bu durumun üzerine örtmeye ve yeniden güç kazanmaya çalıştığını belirterek, ‘Bu saldırı esas olarak HDP üzerinden bütün muhalefete yöneliktir’ dedi.

Saldırıların ancak ortak mücadele ve ortak bir demokratik tutumla durdurulabileceğine işaret eden Sancar, bu konuda Türkiye’nin her kesiminden saldırıya yönelik yükselen tepkiyi önemsediklerini belirtti.

Sancar, artan saldırıların ortak mücadeleye olan ihtiyacı ve zarureti bir kez daha ortaya çıkardığını dile getirdi. 

Kemal Kılıçdaroğlu ise, bu operasyonun siyasi nitelikte olduğuna inandıklarını belirterek, HDP’ye geçmiş olsun dileklerini iletti.

Muhalefete yönelik bu tür saldırı ve operasyonların, iktidarın her alandaki sıkışmışlığıyla bağlantılı olduğuna dikkati çeken Kılıçdaroğlu, destek ve dayanışma duygularını paylaştı.”

MA