Kılıçdaroğlu’dan gençlere: Ülkenizde kalın, biz sizi seviyoruz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, yurt dışına gitmek isteyen gençlere, “Sizden biraz sabır istiyorum. Elinizden alınan tüm hakları size iade edeceğim. Tamamını telafi edeceğim” diyerek, Türkiye’de kalmaları çağrısında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımda, izlediği bir videoda 3 gencin Green Card (ABD’de kalıcı oturma sağlayan yeşil kart) için başvuruda bulunduğunu, içlerinden birisinin başvuruyu kazandığını aktardı. Başvurusu kabul olan gençlerin sevinç çığlıkları attığını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Bir sevinç bir mutluluk. Sevinç çığlıkları atıyorlar. Ne için ülkeyi terk edecekleri için, ülkeden ayrılacakları için.” dedi.

Gece gözüne uyku girmediğini belirten Kılıçdaroğlu, gençlere şöyle seslendi:

“Bu gece gözüme uyku girmedi. Eminim sizlerin de gözüne uyku girmiyor. Sizinle oturup dertleşmek istedim. Gençleri bu noktaya kimler getirdi. Gençleri ülkeyi terk edecek hale kimler getirdi. Çok üzgünüm, emin olun çok üzgünüm. Sizden biraz sabır istiyorum. Elinizden alınan tüm hakları size iade edeceğim. Tamamını telafi edeceğim. Vallahi de billahi de telafi edeceğim. Ülkenizde kalın, biz sizi seviyoruz.”

Yeni1Mecra