KPSS koronavirüs gölgesinde gerçekleştirildi!

Bugün düzenlenen KPSS için 81 ilde koronavirüse karşı geniş çaplı önlemler alındı. Virüs taşıyan hastalar ise sınava ambulansla getirildi.

Fotoğraf: AA

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Genel Yetenek-Genel Kültür Genel Yetenek- Genel Kültür” ile Eğitim Bilimleri oturumları bugün düzenleniyor.

Yüzbinlerce adayın katıldığı sınava yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını gölgesinde gerçekleşti.

81 ilde düzenlenen sınava gelen adaylar tedbirler kapsamında maske ve dezenfektan ile sınava girdi.

Fotoğraf: AA

Kovid-19 taşıyan hastalar ise tedbirler kapsamında farklı salonlarda sınava girdi.

Bazı illerde ise kimliğini unutan adayların imdadına polisler yetişti. Sınav başlamadan önce adayların kimliklerini alabilmesi için evlerine ve nüfus müdürlüklerine yetiştirdi.

Sivas’ta Kovid-19 hastaları ambulanslarla sınava getirildi

Sivas Valiliğince Kovid-19 testleri pozitif ve temaslı kişiler için Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesi içerisindeki Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fen Fakültesi ve Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu hazırlandı.

Fotğraf: AA

Koronavirüs testi pozitif olan ve sağlık durumları iyi olup evde gözlem altında tutulan 80 kişi, filyasyon ekiplerince ambulans ve sağlık müdürlüğüne ait araçlarla sınav merkezlerine taşındı.  

Sınav görevlileri tarafından maskesini değiştirmek isteyen adaylara yeni maske dağıtıldı. Ekiplerin sınav sonunda Kovid-19 hastalarını tekrar evlerine götürecekleri öğrenildi.

AA