Malatya’daki depremde bazı evlerde hasar oluştu

Malatya Valiliği, Pütürge depreminde herhangi bir can kaybı ve yaralanmanın meydana gelmediğini bildirdi.

Valilik, Taşmış Mahallesinde daha önceki depremlerde zarar gören bir evin çatısında çökme, bazı binaların duvarlarında çatlaklar oluştuğunu bildirdi.

Malatya Valiliği, merkez üssü Pütürge İlçesi olan 5,2 büyüklüğündeki depreme ilişkin açıklama yaptı. Depremde herhangi bir can kaybı ve yaralanmanın meydana gelmediğinin belirtildiği açıklamada, bölgeye sevk edilen İl AFAD Müdürlüğü ve İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü görevlilerince binalarda hasar tespitine yönelik çalışmalara başlandığı bildirildi.

‘Bazı binaların duvarında çatlaklar oluştu’

Açıklamada, şöyle denildi: “Taşmış Mahallesi’nde 4-5 toprak evin yıkıldığı yönünde mahalle muhtarı tarafından yapılan açıklamalara ilişkin olarak yerinde yapılan araştırmalarda, Taşmış Mahallesi’nde yıkılan konut olmadığı, bir evin çatısında çökme ve daha önceki depremlerde zarar gören bazı binaların duvarlarında çatlaklar oluştuğu anlaşılmıştır.”

Ayrıca açıklamada, depremin ardından bölgede artçı sarsıntıların devam etmesi nedeniyle konutu hasar gören vatandaşlardan, görevlilerce hasar tespit çalışması yapılana kadar evlerine girmemeleri istendi.

AFAD, bugün saat 12.37’de merkez üssü Malatya’nın Pütürge İlçesi olan 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirmişti. Deprem, Diyarbakır, Batman, Elazığ, Siirt, Maraş, Adıyaman, Urfa ve Gaziantep gibi çevre illerde de hissedilmişti.

Kaynak: AA