Melih Bulu görevden alındı

Boğaziçi Üniversitesi’ne kayyum olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu, görevinden alındı.

Prof. Dr. Melih Bulu Fotoğraf: AA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla 6 ay önce Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu, yine Erdoğan’ın imzasıyla görevden alındı. Karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Bulu’nun yerine atama yapılmadı.

Melih Bulu karara inanmadı

T24’te yayımlanan habere göre; Karar, Resmi Gazete’de yayımlanmasına rağmen Melih Bulu, Instagram hesabından haberin asılsız olduğunu öne sürdü. Bulu, daha önce hakkında çıkan istifa haberlerini yalanlarken söylediği “Peki bundan şeyin haberi var mı, mesela benim” yazdığı postuna göndermeye bulunarak “Hakkımda şu an Twitter gündeminde olan konuya cevabım yine eskiden çıkan asılsız haberle aynıdır” dedi.  Prof. Bulu, paylaşımını kısa bir süre sonra sildi.

‘Boğaziçi içinden veya dışarıdan yeni bir kayyumu kabul etmeyeceğiz’

Boğaziçi Dayanışması’nın karara ilişkin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “İlk günden itibaren direnişimizin kişilerle değil, tepeden inme atamalar ve kayyum düzeniyle ilgili olduğunu tekrarlıyoruz! Bütün üniversitelere ve belediyelere atanan kayyumlara karşı mücadelenin tavizsiz bir çizgide devam etmesi gerektiğini savunuyoruz!” denildi. Melih Bulu’nun yerine atanacak, Boğaziçi içinden veya dışarıdan yeni bir kayyumu kabul etmeyeceklerini belirten Boğaziçi Dayanışması, “Üniversitenin tüm bileşenlerini seçime çağırıyoruz.” dedi.

Boğaziçi Üniversitesi hocaları ve öğrencilerinin, Melih Bulu’nun kayyum olarak atanmasına karşı 6 aydır eylemlerini sürdürüyor.

Yeni1Mecra