Metal işçileri engellemelere rağmen Ankara’da

Sendikaya üye oldukları için işten çıkarılan metal işçileri engellemelere rağmen Ankara’ya gelerek Çalışma Bakanlığı yetkilileri ile görüştü.

Ekmekçioğlu metal işçileri bütün engellemelere rağmen Ankara’ya ulaştı. Bir heyet Bakanlık yetkilileriyle görüştü.

Çorum’da Ekmekçioğlu Metal Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş Fabrikası’nda çalışırken, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Birleşik Metal İşçileri Sendikası’na (Birleşik Metal-İş) üye oldukları için işten çıkarılan işçiler engellemelere rağmen Ankara’ya ulaştı. Direnişlerinin 43’üncü gününde Çorum’da yapılan yürüyüş sonrası içinde DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ile DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu’nun olduğu işçilerin Ankara’ya yolculukları sık sık Genel Bilgi Taraması (GBT) ile engellenmek istendi. 

DİSK heyeti Bakanlık yetkilileriyle görüştü

Tüm engellemelere rağmen Ankara’ya otobüslerle giren DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu, sendikanın şube yöneticileri ve işçilerden oluşan bir heyet, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkilileri ile görüştü. Görüşme sonrasında Birleşik Metal-İş Anadolu Şubesinde yapılan bilgilendirme ve değerlendirme sonrası işçilerin Çorum’a geri döneceği öğrenildi.

Birleşik Metal-İş sendikası resmi twitter hesabından “Tüm engellemelere rağmen, #Ekmekçioğulları işçileri olarak #Çorum’dan #Ankara’ya geldik. #ÇalışmaBakanlığı ile görüşmemizi yaptık ve geri dönüyoruz” mesajı paylaşıldı.

MA