Milletvekili Şık, TİP’e katıldığını duyurdu

Geçen yıl HDP’den istifa eden Bağımsız İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, TİP’e katıldığını duyurdu.

Bağımsız İstanbul Milletvekili Ahmet Şık

Bağımsız İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Türkiye İşçi Partisi’ne (TİP) katıldığını sosyal medya hesabı Twitterdan duyurdu. Yaptığı açıklamada, barışı, demokrasiyi ve hukuku boğanların sınırları çizdiği bir ülkede barış, demokrasi ve hukuk demekte ısrar ederek yaşamak ve hatta var olmanın başlı başına bir inat işi olduğunu belirtti.

‘Ortak inada ihtiyacımız var’

“İnatçı olmak fena şey değil, lakin iyiye inat etmeli” diyen Kemal Tahir’in dediği türden bir inattan bahsettiğini belirten Şık, “Bu yüzden sınırları baştan çizilmiş oyunları, denemiş çıkmazları ortadan kaldıracak, umudu canlandıracak ve yarını hep birlikte kuracak bir ortak inada ihtiyacımız var.” diye kaydetti.

“Emekte, eşitlikte, barış, demokrasi ve özgürlükte inat etmekten yılmayanlar, korkmayanlar, asla aşağı bakmayanlar olarak yalnız olmadıklarını belirten Şık, “Ve Bugün buradaysak ve ‘varız’ diyorsak, yaşamaya devam ettiğimizi söylüyorsak çaresiz hiç değiliz.” dedi.

Uzak gibi görünen umutlu günlere hep birlikte dokunabilmek adına TİP’e katıldığını açıklayan Şık, “Çocuklarımızın düşlerini gerçek kılacağımız bir hayata inanan sizleri de inadımıza ortak olmaya, Türkiye İşçi Partisi’ne katılmaya devam ediyoruz.” dedi.

TİP milletvekili sayısı 3’e yükseldi

2018’de HDP’den milletvekili seçilen gazeteci Şık, Nisan 2020’de HDP’den istifa ettiğini açıklamıştı. Şık ile birlikte TİP’in TBMM’deki milletvekili sayısı 3’e yükseldi.

Yeni1Mecra