Muhittin Böcek: Zor günleri geride bırakmayı başardım

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi devam eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, videolu mesajında sağlığının iyi olduğunu belirterek, zor günleri geride bırakmayı başardığını söyledi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tedavisi süren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal medya hesabından videolu mesaj paylaştı. Hemşerilerini hayatının en özel ve en anlamlı merhabasıyla selamladığını belirten Böcek, “Öncelikle sağlığımın iyi olduğunu, kendimi çok iyi hissettiğimi belirtmek istiyorum. Dualarınızla desteklerinizle zor günleri geride bırakmayı başardım.” dedi.

Böcek, hastanede kendisini yalnız bırakmayanlara teşekkür etti. Tedavi sürecinde üstün gayret göstererek, Antalyalılara hizmeti devam ettiren belediye bürokratlarına ve meclis üyelerine ve sağlığına kavuşmasını sağlayan Akdeniz Üniversitesi Hastanesinin çalışanları ile Prof. Dr. Özlenen Özkan’a teşekkür etti.

İyi niyetlerini dualarını yanında hissettiği hemşerilerine de teşekkür eden Böcek, şöyle konuştu: “Kısa bir fizik tedavi sonrasında, en kısa sürede aşık olduğum Antalya’ma ve canımdan çok sevdiğim Antalyalılara hizmet için görevimin başına döneceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum. Bunu bilmenizi istiyorum. Hepinizi çok seviyorum, çok yakında görüşmek üzere, sağlıkla kalın.”

7 Eylül’de yoğun bakıma alınmıştı

Twitter hesabından 17 Ağustos’ta Kovid-19 test sonucunun pozitif çıktığını duyuran Böcek, herkese mesafe ve hijyen kurallarına uyulmasını istemişti. Hastanede tedavi altına alınan Böcek daha sonra fenalaşınca 7 Eylül’de yoğun bakım ünitesine alınmıştı.

24 Eylül’de Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilen Böcek, akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle solunum kaslarında sorun oluşması üzerine nefes borusuna delik açılmıştı. Böcek, 9 Kasım’da yoğun bakım ünitesinden normal servise alınmıştı.

Yeni1Mecra