Nadira Kadirova dosyası kapatıldı

Bakıcı olarak çalıştığı AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde ölü bulunan Nadira Kadirova’nın ölüm olayı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “İntihar” şeklinde değerlendirilerek dosya kapatıldı.

Nadira Kadirova Fotoğraf: Kadın Meclisleri

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın Ankara’daki evinde intihar ettiği iddia edilen Özbekistanlı Nadira Kadirova’nın (23) ölüm olayına ilişkin soruşturmada takipsizlik kararı verildi. T24’de geçen habere göre; Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın verdiği takipsizlik kararında, “Genç kızın intihar ettiği, onu intihara azmettiren, teşvik eden, intihar kararını kuvvetlendiren ve intiharına herhangi bir şekilde yardım eden kişi ya da kişilerin bulunmadığı anlaşılmıştır” denildi.

Kararda, Kadirova’nın otopsi raporunda cinsel saldırı izine ulaşılamadığı, not defteri ve 2 intihar notu değerlendirildiğinde olay öncesinde intihara karar verdiği belirtildi.

Kadın Meclislerinden tepki

Kadın Meclisleri de twitter hesabından soruşturmanın takipsizlikle sonuçlanmasına tepki gösterdi. Kadın Meclisleri paylaşımında şunlar kaydedildi: “AKP milletvekili Şirin Ünal’ın evinde ölü bulunan #NadiraKadirova dosyasına takipsizlik kararı çıktı. Kurşun izi ve morluklar varken karar hukuksuzdur. Şule için nasıl sağladıysak Nadira için de adaleti sağlayacağız. Şüpheli ölümler açığa çıkana dek takipçisi olacağız. #NadirayaNeOldu!”

Özbekistanlı Kadirova, AKP Milletvekili Ünal’ın evinde bakıcı olarak çalışıyordu. Kadirova, Ünal’ın evinde 23 Eylül 2019 tarihinde Ünal’a ait silahla vurulmuş halde ölü olarak bulunmuştu. Kadirova’nın intihar ettiği öne sürülmüştü.