Ozan Güven hakkında 13,5 yıla kadar hapis istendi

Oyuncu Ozan Güven hakkında Deniz Bulutsuz’a şiddet uyguladığı gerekçesiyle 3 yıl 8 aydan 13,5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, oyuncu Ozan Güven’in Deniz Bulutsuz’a şiddet uyguladığı gerekçesiyle yürütülen soruşturma tamamlandı. Anadolu Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre; Soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, Ozan Güven “şüpheli”, Deniz Bulutsuz ise “müşteki” sıfatıyla yer alıyor.

İddianamede, şüpheli Ozan Güven’in, “hakaret”, “cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “kasten yaralama” suçlarından 3 yıl 9 aydan 13 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Başsavcılıkça onaylanan ve İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesine gönderilen iddianamede, Ozan Güven hakkında “yağma”, Deniz Bulutsuz hakkında ise “tehdit” suçundan takipsizlik kararı verildiği belirtildi.

Basit yaralama dosyası uzlaştırma bürosuna gönderildi

Bu arada, Deniz Bulutsuz’un “şüpheli”, Ozan Güven’in de “müşteki” olduğu “basit yaralama” suçundan açılan soruşturma dosyasının ise uzlaştırma bürosuna gönderildiği öğrenildi.

Ne olmuştu?

28 yaşındaki Deniz Bulutsuz, darp raporu ile 2 Temmuz’da Güven hakkında suç duyurusunda bulundu. Bulutsuz, şikayet dilekçesinde 12 Haziran’da bir restoranda yemek yedikten sonra arkadaşlarının evine gittiklerini, buradaki sohbette eski erkek arkadaşından konu açılınca Ozan Güven’in rahatsız olduğunu ve daha sonra Ozan Güven’in evine gittiklerinde Güven’in kendisine şiddet uyguladığını belirtmişti.

Bulutsuz, dilekçesinde ayrıca evden kaçmaya çalışırken Güven tarafından engellendiğini de ifade etmişti. Bulutsuz’un İstanbul Adli Tıp Şube Müdürlüğünden aldığı darp raporunda, vücudunun çeşitli yerlerinde çok sayıda çürük ve morluğa rastlandığı tespit edilmişti.

Oyuncu Güven de, Bulutsuz tarafından şiddete maruz kaldığı iddiasında bulunarak şikayetçi olmuştu. Birbirlerinden şikayetçi olan Bulutsuz ile Güven soruşturmasını yürüten savcılık, olayla ilgili oyuncu Güven’in güvenlik kamera görüntülerinin incelenmesi için bilirkişi atamıştı.

Bilirkişi, görüntülerin silindiğini tespit etmişti

Bilirkişi raporunda, 19 Haziran’da teslim alınan DVR cihazı üzerinde yapılan detaylı incelemede “500 GB kapasiteli harddisk üzerinde yapılan veri analizinde söz konusu tarihlere ait görüntülerin silinmiş olduğu, bu nedenle de hiçbir görüntüye rastlanılmadığı” belirtilmişti.