Rap şarkıcısı Rota gözaltına alındı

Şarkısında “Bilal’e anlatır gibi anlatacağım sizlere” sözlerine ve klibinde ise İstanbul Vergi Dairesi önünde Bilal Erdoğan maskesiyle duran birinin görüntüsüne yer veren şarkıc Rota gözaltına alındı.

Ancak İstanbul Başsavcılığı gözaltı olayın yalanladı. Rota, “her şey şu an yolunda” açıklaması yaparken, avukatı “dileriz başkaca açıklama yapmak zorunda kalmayız” mesajı verdi.

Bulut Alpman (Rota)

Şarkısı “Ağla”da, “Bilal’e anlatır gibi anlatacağım sizlere çocuk” sözlerine ve klibinde de İstanbul Vergi Dairesi önünde Bilal Erdoğan maskesiyle duran birinin görüntüsüne yer veren rap şarkıcısı Rota (Bulut Alpman) ev baskınıyla gözaltına alındı.

Rota’nın klibinde kullandığı fotoğraf.

Müzisyenin kişisel Instagram hesabından paylaştığı görüntülerde, kapıya vuran polislere Rota’ın “Sende virüs vardır açamam” dediği duyuluyor. Polisin, “Aç kapıyı, kıracağız yoksa” demesi üzerine ise Rota, “Kalbimi kırıyorsun, kaçıyor muyuz” diye yanıt veriyor. Evde bulunan bir kişinin de “Bilal çağırmıştır Bilal” demesi dikkat çekiyor.

Gözaltı sonrası, sosyal medyada Rota’nın serbest bırakılması talebiyle #FreeRota etiketiyle kampanya başlatıldı.

Başsavcılık gözaltı olayını yalanladı

Gözaltı haberinin sosyal medyadan yayılması üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘Rota’ adıyla bilinen rapçi Bulut Alpman’ın ‘gözaltı’ iddiasını yalanladı. Başsavcılıktan yapılan açıklamada, haber sitelerinde ve sosyal medyada, Alpman’ın gözaltına alındığı yönünde haber ve paylaşımlar yapıldığı belirtilerek, “Kamuoyunda ‘Rota’ ismiyle bilinen B. Alpman isimli kişi hakkında herhangi bir gözaltı kararı ya da uygulaması söz konusu değildir” denildi.

Bu açıklamanın ardından Bulut Alpman, Instagram hesabından şu açıklamayı yaptı: “Arkadaşlar şu an her şey yolunda, desteğiniz ve dostluğunuz için teşekkür ederim. Varolun.”

Paylaşımın ardından gözaltı videosunu resmi Instagram hesabından silindi.

Avukatı Ünal’dan ilginç paylaşım

Alpman’ın avukatı Can Ünal’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama kafaları daha da karıştırdı. Ünal, “Müvekkilim Bulut Sedat Alpman’ın özgürlüğüyle ilgili herhangi bir sorun yoktur. Dileriz bu konuyla ilgili başkaca açıklama yapmak zorunda kalmayız. Dostluk, destek ve dayanışmanız için teşekkürler” diye yazdı.