Saadet Partisi’nden ‘Seçim değil Geçim İttifakı’ çıkışı

Saadet Partisi, son günlerde iktidarın “seçim derdi” güderek herkesi içine çekmeye çalıştığı “suni ittifak gündemine” dahil olmayacaklarını belirterek, “Geçim İttifakı” kampanyası başlattı.

Partisinin “İl Başkanları ve Müfettişleri” toplantısında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu; “Milletimizin tenceresi kaynamıyorken derdimiz; seçim değil geçim!” diyerek yürütecekleri kampanyaya dair açıklamalarda bulundu.

“İttifakların tartışıldığı, konuşulduğu bu ortamda, iktidar seçim hesapları yaparken insanımız geçim mücadelesi vermekte.” diyen Karamollaoğlu; vatandaşlarımızın yaşadığı geçim sıkıntısını, siyasetin ve ülkemizin gündemine taşımak adına “Geçim İttifakı” kampanyasını başlattığını kamuoyuyla paylaştı.

‘İttifak gündemi suni, bu gündeme dahil olmuyoruz’

Kampanyaya gecimittifaki.com adresi üzerinden “Katılmak istiyorum” seçeneğini tıklayan herkes katılabilecek. Söz konusu internet adresinde kampanyaya ilişkin şu bilgilere yer verildi:

“Hepimizin ortak bir derdi var. Evlerde kaynamayan tencerenin, ay sonunda gelen faturaların, ağır vergilerin, hayatı yaşanmaz kılan hayat pahalılığının ve ekonomik çıkmazların getirdiği; geçim derdi. Bizler bu ortamda günümüzü kurtarmaya, geleceğimizi inşa etmeye çalışırken; yanlış ekonomi politikalarıyla hepimizi zor durumda bırakan iktidar, algı yönetimiyle de bizleri gerçek gündemlerimizden uzaklaştırmaya çalışıyor. Son günlerde iktidarın seçim derdi güderek hepimizi içine çekmeye çalıştığı ittifak gündemini suni buluyor, bu gündeme dahil olmuyoruz. Saadet Partisi olarak ülkemizin asıl meselesi ‘Seçim değil, Geçim İttifakı’ diyoruz.”

Geçim İttifakı kampanyasına davet

Geçim İttifakı’nın yaşanan geçim sıkıntısına farkındalık oluşturmak, herkesin sesi olabilmek, sorunlara çözüm üretebilmek adına yapıldığının belirtildiği kampanyaya, “Görüşü ne olursa olsun, partisi ne olursa olsun bütün insanlarımızı Geçim İttifakı’na davet ediyoruz.” çağrısı yapıldı.

Yeni1Mecra