Sedat Peker’in Dubai’de polis tarafından bilinmeyen bir yerde tutulduğu iddia ediliyor

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Dubai’den yayımladığı videolarla çeşitli siyasetçilere suçlamalar yönelten Sedat Peker’in öğle saatlerinden itibaren Dubai polisi tarafından alıkonulduğu iddia edildi

Gazeteci Alişer Delek, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarda, Sedat Peker’in “Basın Danışmanı” Emre Olur’un kendisine Peker’in sabah saatlerinden beri Dubai polisi tarafından bilinmeyen bir yerde tutulduğunu söylediğini bildirdi.

Delek, sosyal medyadan şu bilgileri paylaştı:

“Sedat Peker’in “basın danışmanı” Emre Olur ile az önce görüştüm. Peker’in, Dubai’de kaldığı konuta BAE polisleri TSİ 12’de geliyor. Kendisini bir yere davet ediyorlar.”

“Emre Olur, Sedat Peker’in gözaltına alınması ya da öldürülmesi dahil endişeli olduklarını söyledi. Böyle bir durumda yayınlanmak üzere bir belge ya da kayıt bıraktı mı diye sordum…”

“ ‘Gereken her şeyi gereken herkes öğrenir’ yanıtını aldım. Emre Olur, Peker hakkında Türkiye tarafından 10 kez Interpol başvurusu yapıldığını ve bu başvuruların ‘Peker’in açıklamaları siyasi’ olduğu gerekçesiyle reddedildiğini de iddia etti.”

Olur’un paylaşımı

Alişer Delek’in verdiği bilgilerin ardından Emre Olur da bir paylaşımda bulunarak Sedat Peker’in bilinmeyen bir yerde olduğunu ve kendisiyle iletişim kuramadıklarını doğruladı.

Emre Olur, sosyal medya üzerinden saat 23.30 itibariyle şu paylaşımı yaptı:

“Sn. Sedat Peker sağlıklı bir şekilde yaşadığı konutuna dönebilirse hepimiz sağlıklı ve net bilgiyi kendisinden alacağız. Elimizden gelen tek şey dua ederek süreci takip etmek. Unutmayın arkadaşlar; Yüce ALLAH’ın tuttuğunu kimse azad edemez!”

Yeni1Mecra